خبرهای خارجی

139
۲۱ دلو ۱۳۹۷
نویسنده: خیرالدین رحمانی

بیشتر مردم انگلستان، خواهان تعویق طرح برگزیت هستند


به نقل از روزنامه ایندیپندنت چاپ بریتانیا، ۵۳ درصد مردم انگلیس خواستار به تعویق افتادن طرح برگزیت هستند تا فرصت کافی برای برگزاری مجدد همه پرسی یا مذاکره با اتحادیه اروپا مساعد گردد.
شماری از اعضای کابینه به طور علنی درباره تمدید مهلت قانونی خروج انگلیس از اتحادیه اروپا اظهارنظر کرده و می‌گویند که دولت برای رسیدن به توافق مورد رضایت پارلمان و اتحادیه اروپا نیاز به زمان بیشتری دارد. اظهاراتی که در این مقطع، با توجه به مخالفت اتحادیه اروپا با تغییر در پیش‌نویس توافقنامه برگزیت، بیشتر جنبه نمایشی دارد.

به گزارش روزنامه ایندیپندنت، بر اساس نظرسنجی صورت گرفته، ۳۳ درصد مردم خواستار خروج بی توافق انگلیس از اتحادیه اروپا هستند، حتی اگر این مساله به اقتصاد این کشور آسیب بزند. این در حالی است که بانک مرکزی انگلیس پیش‌بینی کرده که این کشور ممکن است در سال جاری دچار رکود اقتصادی شود.
ایندیپندنت هم چنان نوشته است که در نظر سنجی یاد شده نیمی از مردم انگلیس خواستار برگزاری مجدد همه‌پرسی برگزیت هستند. در همین رابطه، نزدیک به ۷۰۰ هزار تن از معترضان به خروج انگلیس از اتحادیه اروپا نیز اواخر سال گذشته میلادی، دست به تظاهرات زده و خواستار توقف برگزیت شدند.
در همین حال ترزامی صدر اعظم انگلستان می گوید که به خروج این کشور از اتحادیه اروپا در مهلت قانونی پایبند است و به تلاش‌های خود برای گرفتن امتیاز از اتحادیه اروپا ادامه می‌دهد. با این‌حال نظرسنجی ایندیپندنت نشان می‌دهد که ۵۳ درصد مردم انگلیس امیدی به نتیجه‌بخش بودن تلاش‌های صدر اعظم ندارند.
برگزیت یا طرح خروج انگلستان از اتحادیه اروپا در سال ۲۰۱۶ از سوی صدر اعظم این کشور مطرح گردید و حکومت بریتانیا اعلام کرد که در ۲۹ مارچ ۲۰۱۷ رویه رسمی برای خروج را آغاز خواهد کرد، که در دیرترین حالت تا ۳۱ مارچ ۲۰۱۹، بریتانیا را از اتحادیه اروپا خارج خواهد کرد.

 

به اشتراک بگذاریدShare on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn

تا اکنون هیچ کامنت وجود ندارد

تا اکنون هیچ کامنت وجود ندارد