خبرهای داخلی

143
۱۴ حوت ۱۳۹۷
نویسنده: خیرالدین رحمانی

بولتون: واشنگتن به طالبان کورکورانه اعتماد نخواهد کرد


جان بولتون مشاور شورای امنیت ملی ایالات متحده امریکا گفته است که واشنگتن برای پیشبرد عملیات های ضد تروریستی، شماری از سربازان این کشور را در افغانستان نگهمیدارد و به طالبان کورکورانه اعتماد نخواهد کرد.
آقای بولتون در مصاحبه با شبکه سی ان ان گفته است که موضوع صلح افغانستان برای واشنگتن مهم است و رییس جمهور ترامپ بر اهمیت این مساله تاکید دارد..
به گفته مشاور شورای امنیت ملی ایالات متحده امریکا، در این مورد بحث و گفتگوها جریان دارد و آمریکا تلاش می ورزد تا تلاش های دیپلوماتیک اش را همزمان با پیشبرد ماموریت ضد هراس افگنی به پیش ببرد.
این در حالی است که پنجمین دور مذاکرات میان نمایندگان طالبان و هیات امریکایی در شهر دوحه قطر جریان دارد و منابع طالبان گفته اند که احتمالا دو طرف در جریان هفته جاری به توافقی دست یابند.
به گفته منابع طالبان، امریکا خواستار خروج نیروهای خود از افغانستان در یک دوره زمانی ۳ تا ۵ سال شده‌است در حالیکه طالبان با رد این درخواست از امریکا می‌خواهد طی شش ماه نیروهای خود را از افغانستان خارج کند.
گفته می‌شود در صورت توافق طالبان و امریکا روی موضوعات مطرح شده قبلی، نشست دوحه امروز به پایان می‌رسد، در غیر اینصورت این مذاکرات تا پایان هفته جاری ادامه خواهد یافت.

 

به اشتراک بگذاریدShare on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn

تا اکنون هیچ کامنت وجود ندارد

تا اکنون هیچ کامنت وجود ندارد