و مطالب دیگر

۳۰ ثور ۱۳۸۹

به زودی میدان ورزشی چمن حضوری کابل بازسازی می شود

چمن حضوري كه ۱۱۷ جريب مساحت دارد، بازسازي آن از سوي بنياد عزيزي با هزينه ۲ ميليون دالرامريكایي در۶ ماه تكميل خواهد شد.

چمن حضوری به عنوان یک مکان تاریخی زمانی یکی از ساحات سرسبز و محل مناسب برای برگزاری جشن های عنعنوی باشنده گان کابل و سایر ولایات افغانستان بود. ولی ظرف سال های اخیر به اثر بی توجهی مقامات مسوول این چمن به محلی برای تجمع معتادین و حتی خرید و فروش مواد مخدر تبدیل شده بود.

با این وجود کمیته ملی المپیک که این ساحه جزو ملکیت آن محسوب می شود روز چهارشنبه قرارداد بازسازي چمن حضوري را با ریيس بنياد عزيزي به امضا رسيد.

محمد ظاهر اغبر ریيس كميته ملي المپيك درگفتگو با كليد بازسازي اين چمن را گام موثري در راستاي ايجاد محيط ورزشي براي ورزشكاران خوانده است.

در حال حاضرچمن حضوري محلي براي تجمع كثافات و پناهگاهي براي معتادين و افراد ولگر تبديل شده كه بازسازي آن به باور بيشتر مردم نه تنها باعث دور ساختن این افراد می شود بلکه به زیبایی محيط زيست و ايجاد فضاي سبز كمك خواهد كرد.

ورزشکاران افغان و باشنده گان کابل منتظر اند تا چمن حضوری کابل که حالا کاملاً متروک است، به یک ورزشگاه و تفریحگاه خوب مبدل شود.

کمیته ملی المپیک افغانستان گفته است، تلاش های بیشتری انجام می دهد تا در ولایات افغانستان نیز برخی ساحاتی که برای ورزشکاران مساعد است را بازسازی کند.

 

به اشتراک بگذارید

تا اکنون هیچ کامنت وجود ندارد

تا اکنون هیچ کامنت وجود ندارد