خبرهای داخلی

206
۷ دلو ۱۳۹۷
نویسنده: محمد فصیح متوکل

برگزاری کمپاین محو نابرابری اقتصادی از سوی نهادهای مدنی در کابل


شماری از نهادهای جامعه مدنی از نابرابری های اقتصادی در کشور ابراز نگرانی نموده و کمپاینی را تحت نام مبارزه با نابرابری در کابل راه اندازی نمودند.
به باور این فعالان مدنی، سرمایه های کشور در انحصار نزدیک به ۱۰۰ نفر قرار دارد و بیشتر این سرمایه ها از راه غیر قانونی بدست آمده است.
کمپاین جهانی مبارزه با نا برابری از یک هفته به اینسو به شمول افغانستان در کشور های جنوب آسیا از سوی برخی فعالان نهادهای جامعه مدنی به هدف جلب توجه دولت ها، آغاز شد و به روز یک شنبه (۷ دلو) خاتمه یافت.
راز محمد دلیلی، رییس موسسه انکشافی سنایی، در نشست خبری که تحت نام” جنوب آسیا را برای همه عادلانه بسازید” برگزار گردیده بود گفت که کمپاین جهانی مبارزه با نا برابری اقتصادی به هدف مبارزه با نابرابری و ریشه کن ساختن فقر راه اندازی شده بود.
وی هم چنان ابراز داشت که مردم در دهات و قریه جات نسبت به شهر های کشور از نابرابری های اقتصادی بیشتری رنج می برند.
با این حال روشن مشعل، عضو شبکه زنان افغان می‌گوید که فساد، نبود فضای درست کاری و عدم تضمین زمینه کاری در افغانستان، سبب افزایش نابرابری های اقتصادی شده است.
بانو مشعل از مقام‌های حکومتی و موسسات کمک کننده می‌خواهد تا در کاهش نا برابری‌های اقتصادی کارهای عملی انجام دهند.
از سوی هم، عبدالمالک رحمانی، عضو موسسه انکشافی سنایی، با بیان قطعنامه ‌یی گفت که نا امنی سبب شده است تا همه اقشار جامعه به ویژه زنان از نابرابری های اجتماعی بیشتر آسیب پذیر شوند.
کمپاین جهانی مبارزه با نابرابری های اجتماعی از سوی نهاد های جامعه مدنی در حالی راه اندازی شد که بر اساس آمار ها ۵۴ در صد از نفوس کشور هنوز هم زیر خط فقر قرار دارند.

به اشتراک بگذاریدShare on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn

تا اکنون هیچ کامنت وجود ندارد

تا اکنون هیچ کامنت وجود ندارد