خبرهای داخلی

137
۶ حوت ۱۳۹۷

برگزاری نشست قطر؛ ملا برادر برای اشتراک در این نشست به دوحه رسید

نشست میان نمایندگان گروه طالبان و هیات امریکایی به رهبری زلمی خلیلزاد نماینده ویژه ایالات متحده امریکا در امور صلح افغانستان قرار است امروز (دوشنبه) در شهر دوحه پایتخت قطر برگزار گردد. نشست میان نمایندگان گروه طالبان و هیات امریکایی به رهبری زلمی خلیلزاد نماینده ویژه ایالات متحده امریکا در امور صلح افغانستان قرار است امروز (دوشنبه) در شهر دوحه پایتخت قطر برگزار گردد. شیر محمد عباس ستانکزی رییس هیئت گروه طالبان در این مورد به رسانه گفته است که در این نشست بر دو موضوع خروج نیروهای خارجی و عدم استفاده از خاک افغانستان بر علیه منافع امریکا و کشورهای منطقه به صورت تیم‌های تخنیکی بحث و تبادل نظر صورت خواهد گرفت. به گفته ستانکزی، اگر در این نشست دو طرف بتوانند با استفاده از نظرات تیم‌های تخنیکی ایجاد شده از دوطرف به تفاهم و توافق برسند، در نشست آینده می‌توانند با اشتراک نمایندگان سازمان ملل، کنفرانس اسلامی و نمایندگانی از کشورهای تاثیر گذار نشستی را برگزار نمایند تا تعهدات لازم در حضور این کشورها داده شود. از سوی هم چند روز قبل گروه طالبان به رسانه ها گفته بود که ملا عبدالغنی برادر در این دور مذاکرات صلح با هیات امریکایی اشتراک نمی کند؛ اما ذبیح الله مجاهد، سخنگوی گروه طالبان در صفحه تویتر خود نوشته است که ملا عبدالغنی برادر به دوحه پایتخت قطر رسیده است. این در حالی است که در دور قبلی این مذاکرات در ارتباط با موضوعاتی نظیر تعیین جدول زمانی مشخص جهت خروج نیروهای خارجی، تعهد طالبان مبنی بر عدم استفاده از خاک افغانستان جهت حمله به منافع امریکا و کشورهای منطقه توسط گروه‌های تروریستی، خروج طالبان از لیست سیاه سازمان ملل و همچنین تبادل زندانیان دو طرف مباحثی مطرح گردیده بود.

نشست میان نمایندگان گروه طالبان و هیات امریکایی به رهبری زلمی خلیلزاد نماینده ویژه ایالات متحده امریکا در امور صلح افغانستان قرار است امروز (دوشنبه) در شهر دوحه پایتخت قطر برگزار گردد.
شیر محمد عباس ستانکزی رییس هیئت گروه طالبان در این مورد به رسانه گفته است که در این نشست بر دو موضوع خروج نیروهای خارجی و عدم استفاده از خاک افغانستان بر علیه منافع امریکا و کشورهای منطقه به صورت تیم‌های تخنیکی بحث و تبادل نظر صورت خواهد گرفت.
به گفته ستانکزی، اگر در این نشست دو طرف بتوانند با استفاده از نظرات تیم‌های تخنیکی ایجاد شده از دوطرف به تفاهم و توافق برسند، در نشست آینده می‌توانند با اشتراک نمایندگان سازمان ملل، کنفرانس اسلامی و نمایندگانی از کشورهای تاثیر گذار نشستی را برگزار نمایند تا تعهدات لازم در حضور این کشورها داده شود.
از سوی هم چند روز قبل گروه طالبان به رسانه ها گفته بود که ملا عبدالغنی برادر در این دور مذاکرات صلح با هیات امریکایی اشتراک نمی کند؛ اما ذبیح الله مجاهد، سخنگوی گروه طالبان در صفحه تویتر خود نوشته است که ملا عبدالغنی برادر به دوحه پایتخت قطر رسیده است.
این در حالی است که در دور قبلی این مذاکرات در ارتباط با موضوعاتی نظیر تعیین جدول زمانی مشخص جهت خروج نیروهای خارجی، تعهد طالبان مبنی بر عدم استفاده از خاک افغانستان جهت حمله به منافع امریکا و کشورهای منطقه توسط گروه‌های تروریستی، خروج طالبان از لیست سیاه سازمان ملل و همچنین تبادل زندانیان دو طرف مباحثی مطرح گردیده بود.

به اشتراک بگذارید

تا اکنون هیچ کامنت وجود ندارد

تا اکنون هیچ کامنت وجود ندارد