خبرهای داخلی

723
۱۸ دلو ۱۳۹۵
نویسنده: نوریه نزهت نادری

برف باری های اخیر در کشور جان ۱۱۹ تن را گرفت

در نتیجه بارش سنگین برف و سرازیر شدن برفکوچ در نقاط مختلف کشور در جریان سه روز گذشته ۲۰۸ تن کشته وزخمی شدند.
ویس احمد برمک وزیر دولت در امور رسیده گی به رویدادهای طبیعی در نشست  مشترک کمیته حالت اطظرار می گوید، که در نتیجه بارش برف و سرازیر شدن برفکوچ در ۷۲ ساعت گذشته در بخش‌های مختلف کشور ۱۱۹ تن جان باخته و ۸۹ تن دیگر زخمی شدند.
به گفته برمک در این مدت، ۱۹۰ خانه به طور مکمل و ۲۳ منزل مسکونی دیگر قسماٌ تخریب شده اند و به همین گونه بیش از چهارصد راس مواشی نیز تلف شده اند.
در همین حال محمو بلیغ وزیر فواید عامه می گوید، که در سه شبانه روز گذشته در مسیر شاهراه‌ها تلفات وجود نداشت و در حال  حاضر مسیر تمامی شاهراه‌های کشور به روی تردد وسایط نقلیه و مسافران باز شده است.
به گفته بلیغ، در حال حاضر تلاش‌ها برای بازگشایی وپاکسازی سرک‌های ولایتی و ولسوالی‌ها جریان دارد.
از سویی هم فیروزالدین فیروز وزیر صحت عامه در این نشست می گوید، که در حال حاضر زخمیان در بخش های مختلف کشور زیر درمان قرار دارد.
این در حالیست که نظر به گفته مسئولان کمیته حالت اظطرار حکومت افغانستان برف‌باری امسال نظر به پیش بینی‌های انجام شده بیشتر بود به گفته وزیر احیا و انکشاف دهات، میزان برف باری در سال جاری خورشیدی، جغرافیای زیاد را در برگرفت، وهمزمان در ۲۴ ولایت کشور ادامه یافت.
این در حالیست  که باشنده گان بیشتر ولایات افغانستان در نتیجه بارش برف وسرازیر شدن برفکوچ در بخش های مختلف افغانستان بابت مسدود شدن راه های ارتباطی با هزار و یک مشکل روبرو شده اند.

به اشتراک بگذاریدShare on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn

تا اکنون هیچ کامنت وجود ندارد

تا اکنون هیچ کامنت وجود ندارد