خبرهای داخلی

161
۲۴ سنبله ۱۳۹۷
نویسنده: جمشید مجددی

بررسی موضوع حذف نامزدان انتخابات توسط کمیسیون نظارت بر تطبیق قانون اساسی

کمیسیون مستقل نظارت بر تطبیق قانون اساسی می‎گوید که موضوع حذف نام شماری از نامزدان انتخابات ولسی جرگه، تحت بررسی این کمیسیون قرار دارد.
محمدعارف حافظ، معاون کمیسیون نظارت بر تطبیق قانون اساسی، روز شنبه در نشست استماعیه‌ ولسی جرگه گفت که این نهاد از کمیسیون شکایات انتخاباتی، نهادهای امنیتی و اداره مستقل ارگان‎های محل، خواستار ارائه اسناد در مورد حذف نام شماری از نامزدان انتخابات ولسی جرگه از فهرست نهایی نامزدان شده است، اما این نهادها تا کنون به این کمیسیون پاسخ ارائه نکرده‎اند.
وی می‏گوید که کمیسیون نظارت بر تطبیق قانون اساسی، پس از بررسی و جمع‎آوری اسناد در این مورد، نظر نهایی خود را ارائه خواهد کرد.
اما این صحبت‎های معاون کمیسیون نظارت بر تطبیق قانون اساسی با واکنش شماری از اعضای ولسی جرگه مواجه شدید.
آن‎ها اعلام کردند که کمیسیون شکایات انتخاباتی بدون آنکه حکمی از سوی محاکم سه گانه در برابر این نامزدان حذف شده از فهرست نهایی صادر شده باشد، نام این نامزدان را از فهرست نهایی نامزدان انتخابات ولسی جرگه حذف کرده است.
کمیسیون شکایات انتخاباتی به تاریخ بیستم اسد سال جاری خورشیدی، ۳۵ نامزد انتخابات ولسی جرگه را از فهرست نهایی نامزدان حذف کرد؛ اقدامی که با واکنش‌های مختلفی از این نامزدان و هواداران شان روبه‎رو شد.

به اشتراک بگذاریدShare on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn

تا اکنون هیچ کامنت وجود ندارد

تا اکنون هیچ کامنت وجود ندارد