خبرهای داخلی

251
۳۰ حمل ۱۳۹۶
نویسنده: نوریه نزهت نادری

برخی اعضای ولسی‌جرگه گفته‌های احمد ضیا مسعود را محکوم کردند

شماری از اعضای ولسی‌جرگه، اظهارات دیروز احمد ضیا مسعود، نماینده پیشین فوق‌العاده رییس‌جمهور در امور اصلاحات و حکومت‌داری خوب را محکوم کردند.
اعضای این مجلس در نشست علنی امروز ولسی‌جرگه، تاکید کردند که، هیچ فردی نمی‌تواند حکومت و ملت افغانستان را هشدار دهد.
به گفته‌ای برخی از اعضای این مجلس، تقرر و برکناری افراد در سمت‌های دولتی از صلاحیت‌های قانونی رییس‌جمهور است.
نواب منگل و ساهره هروی، دو تن از اعضای این مجلس، می‌گویند که، هشدار دادن افراد برجسته سیاسی مبنی بر بی‌ثباتی سیاسی و جنگ‌های داخلی در کشور، روان شهروندان کشور را متاثر خواهد ساخت.
از سوی دیگر، تحریک ملی افغانستان نیز از برکناری آقای مسعود توسط رییس‌جمهور محمد اشرف غنی استقبال کرده‌است.
اسماعیل یون، رییس این تحریک، گفته‌است که، ضیا مسعود به گونه غیرقانونی و با فرمان رییس‌جمهور تقرر یافته بود و اکنون با فرمان دیگر رییس‌جمهور برکنار شده‌است.
یون، تاکید کرده‌است که، در کنار ضیا مسعود اگر مشاوران دیگرِ به گفته او بی‌کفایت نیز برکنار شوند، به سود افغانستان خواهد بود.
رییس تحریک ملی افغانستان، امروز در یک نشست خبری افزود که، هیچ فردی حق ندارد تا پس از برکناری‌اش ثبات، امنیت و نظم‌عامه را تهدید کند و نه هم کسی توانایی چنین کاری را دارد.
به گفته‌ای یون، افغانستان، خانه تمامی مردم این کشور است.
این اظهارات در حالی مطرح می‌شوند که به روز دوشنبه هفته روان به دلیل آنچه که ناتوانی او در انجام اصلاحات خوانده شده‌است، از سوی رییس‌جمهور محمد اشرف غنی از سمت‌اش برکنار شد.
اما آقای مسعود روز گذشته در یک نشست خبری تاکید کرد که، او، براساس یک تفاهم سیاسی وارد حکومت شده بود و رییس‌جمهور حق برکناری‌اش را ندارد.
مسعود، خواستار پس‌گیری فرمان برکناری‌اش توسط رییس‌جمهور شد و تاکید کرد که، بیرون شدن او از بدنه حکومت زمینه را برای بی‌ثباتی سیاسی فراخ‌تر خواهد کرد.

به اشتراک بگذاریدShare on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn

تا اکنون هیچ کامنت وجود ندارد

تا اکنون هیچ کامنت وجود ندارد