خبرهای داخلی

81
۲۳ میزان ۱۳۹۷
نویسنده: جمشید مجددی

برای ارایه معلومات از سوی رسانه‎ها درباره وجوه مالی قراردادهای شان با نامزدان انتخابات مهلت زمانی تعیین شد

کمیته‌ رسانه‌های کمیسیون مستقل انتخابات از رسانه‎ها می‎خواهد که درباره وجوه مالی قراردادهای شان برای نشر تبلیغات نامزدان انتخابات ولسی جرگه، به این کمیته معلومات بدهند.
کمیته مذکور برای تمامی رسانه‎ها مهلت زمانی ۴۸ ساعته تعیین کرده است تا معلومات درباره وجوه مالی قراردادهای شان را با این کمیته شریک کنند.
محمدرفیع رفیق صدیقی، رییس کمیته رسانه‌های کمیسیون مستقل انتخابات، روز دوشنبه در یک نشست خبری گفت که این کمیته مکلف است تا به مصارف پولی نامزدان انتخابات ولسی جرگه، در نشر تبلیغات انتخاباتی آن‎ها از طریق رسانه‎ها، رسیدگی کند.
وی می‎گوید که اگر رسانه‎ها در این مهلت زمانی، معلومات مورد ضرورت را به کمیته‌ رسانه‎های کمیسیون مستقل انتخابات ارسال نکنند، با آن‎ها براساس قانون برخورد خواهد شد.
در همین حال، صدیقی از رسانه‌ها و خبرنگاران خواست تا موارد مشکوکی را که به اعتبار پروسه‌ انتخابات آسیب می‎زند، با کمیته رسانه‌های کمیسیون مستقل انتخابات شریک سازند.
وی از رسانه‌ها و خبرنگاران همچنان خواست در صورت مشاهده برخورد سلیقه‎ای کمیسیون مستقل انتخابات و نهادهای ذیربط در بخش دسترسی به اطلاعات، شکایات خود را به کمیته رسانه‌ها راجع کنند.
این در حالی است که قرار است انتخابات ولسی جرگه روز شنبه هفته‌ آینده، ۲۸ – ام میزان، در سراسر کشور، به جز ولایت غزنی، برگزار شود.

به اشتراک بگذاریدShare on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn

تا اکنون هیچ کامنت وجود ندارد

تا اکنون هیچ کامنت وجود ندارد