خبرهای داخلی

345
۱۲ حمل ۱۳۹۶
نویسنده: نوریه نزهت نادری

باشندگان کنر از وضعیت بد امنیتی در این ولایت شاکی اند

باشندگان ولایت کنر، از نبود امنیت در این ولایت به شدت انتقاد می‌کنند و می‌گویند: به جزء از شهر اسعدآباد مرکز ولایت که به گونه نسبی امن است، در تمامی ولسوالی‌های کنر گروه‌های مخالف مسلح دولت به شکل آزادانه حضور و فعالیت دارند و با گذشت هر روز ساحه فعالیت این گروه‌ها آزادتر می‌شود.
باشندگان کنر، مسوولان امنیتی را به بی‌پروایی در قبال تامین امنیت این ولایت متهم می‌کنند و می‌افزایند که نیروهای امنیتی برای تامین امنیت این ولایت پلان منظمی روی دست ندارند.
با این حال، اما کنریان خواستار تامین امنیت در ولسوالی‌های این ولایت هستند.
اما مسوولان محلی این ادعای باشندگان کنر را رد می‌کنند.
فرید دهقان، سخنگوی پولیس کنر، هر چند می‌پذیرد که از سه سال گذشته به این سو راه‌های مواصلاتی ولسوالی‌های غازی‌آباد و ناری این ولایت مسدود اند، اما تاکید دارد که، سایر ولسوالی‌های کنر از امنیت کامل برخودار می‌باشند.
دهقان، تاکید دارد که، روز گذشته مسوولان قول اردوی ۲۰۱ سیلاب در یک نشست فیصله  کردند تا برای باز شدن مسیر ولسوالی‌های غازی‌آباد و ناری در آینده نزدیک عملیات نظامی انجام دهند.
این مسوول قوماندانی امنیه کنر تاکید دارد که، گروه‌های مخالف مسلح دولت در تمامی بخش‌های این ولایت از سوی نظامیان افغان سرکوب خواهند شد.
این در حالیست که، کارشناسان نظامی، می‌گویند: حکومت، فرصتی را که در زمستان برای راه‌اندازی عملیات در برابر گروه‌های مخالف مسلح دولت داشت، از دست داده‌است و به گفته‌ای آنان، احتمال دارد، در سال جاری خورشیدی این گروه‌ها ساحه تحت نفوذ شان را گسترش دهند.

به اشتراک بگذاریدShare on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn

تا اکنون هیچ کامنت وجود ندارد

تا اکنون هیچ کامنت وجود ندارد