داغترین-خبر

۲۰ جوزا ۱۳۹۸
نویسنده: عارفه صبوری

باشندگان ولایات غور و فراه نگران سقوط این دو ولایت اند

با افزایش حملات گروه طالبان در ولایات غربی کشور، برخی از وکلای شورای ولایتی و فعالان مدنی در ولایت های غور و فره از تشدید حملات گروه طالبان در مرکز و ولسوالی های این ولایت خبر داده و از احتمال سقوط این دو ولایت بدست گروه طالبان، ابراز نگرانی می نمایند.

فضل‌الحق احسان رییس شورای ولایتی غور وضعیت امنیتی در حومه شهر و ولسوالی‌های این ولایت را شکننده عنوان می‌کند.

حسن حکیمی یک تن از فعالان مدنی غور نیز با نگرانی از وضعیت امنیتی در این ولایت می افزاید:”مرکز و هشت ولسوالی این ولایت  در معرض سقوط قرار دارد، شاهراه هرات- غور و شاهراه‌های که شش ولسوالی جنوبی غور را به مرکز این ولایت وصل می‎کند نیز در اختیار طالبان قرار دارد.”

شورای ولایتی  و فعالان مدنی غور هم چنان هشدار می‌دهند که اگر اقدامات جدی برای سرکوب طالبان در این ولایت صورت نگیرد مرکز و ولسوالی‌های ولایت غور به دست طالبان سقوط خواهد کرد.

از سوی هم اعضای شورای ولایتی ولایت فراه نیز تجمعات و حملات گسترده طالبان در کمربندهای شهری و چهار کیلومتری مرکز این ولایت را نگران کننده عنوان می‌نمایند.

شاه محمود نعیمی معاون شورای ولایتی فراه به کلید می‌گوید:”پوسته‌های امنیتی که در کمربندهای شرق، شمال و شمال غرب این ولایت قرار دارد در معرض تهدیدات شدید طالبان قرار دارد.”

به گفته وی، ولسوالی‌های خاک سفید، گلستان، بکواه و شیبکو ولایت فراه کاملا در کنترل طالبان می‌باشد.

وی هم چنان هشدار می‌دهد، اگر تدابیر جدی جهت سرکوب طالبان روی دست گرفته نشود ولایت فراه سقوط خواهد کرد.

جاوید تابش رییس شبکه‌ نهادهای مدنی ولایت فراه، این ولایت را قتل‌گاه نیروهای امنیتی عنوان کرده و تاکید دارد که بیشتر ولسوالی‌های این ولایت در پرتگاه سقوط قرار دارد.

به گفته وی، تمام مسیرهای متصل به مرکز فراه و شاهراه های فراه – هرات و فراه ـ کندهار زیر حاکمیت طالبان می‌باشد.

این در حالی است که مقام‌های محلی در ولایت فراه از اظهار نظر در رابطه به این نگرانی‌ها خودداری می‌کنند.

به اشتراک بگذارید

تا اکنون هیچ کامنت وجود ندارد

تا اکنون هیچ کامنت وجود ندارد