خبرهای داخلی

۲۴ سنبله ۱۳۹۸
نویسنده: محمد اسحاق اکرمی

باشندگان بامیان نسبت به تامین شفافیت در انتخابات بی باور شده اند


فعالان مدنی و فعالان حقوق زن در بامیان می گویند که اکثریت باشندگان این ولایت بدلیل تقلبات که در پروسه انتخابات های گذشته صورت گرفته بود، نسبت به پرشفافیت این روند بی باور شده اند.

ابراهیم تولا یکی از فعالان مدنی در بامیان می گوید که بخاطر تقلب در چند دور انتخابات گذشته و بی اعتنایی به آرای مردم، باشنده های این ولایت نسبت به تامین شفافیت در این پروسه بی باور شده اند.

در عین حال مسئولان ولایتی مجتمع جامعه مدنی افغانستان در بامیان با ابراز امیدواری از شرکت مردم در انتخابات می گویند که حضور زنان در دوره های قبلی انتخابات خیلی پررنگ بوده است.

منصوره واثق مسئول ولایتی مجتمع جامعه مدنی افغانستان در بامیان می گوید:«با وجودیکه مردم نسبت به نتایج انتخابات بی باور اند؛ اما نهاد مجما از جریان انتخابات در ۲۳ ولایت کشور نظارت می نماید.»

از سوی هم مقام های محلی در دفتر کمیسیون مستقل انتخابات از آمادگی ها برای برگزاری انتخابات خبر داده و می افزایند که ۵۰ درصد مواد های انتخاباتی به مرکز این ولایت رسیده است.

محمد قاسم قسیم رئیس دفتر ولایتی کمیسیون مستقل انتخابات در بامیان می گوید که روند استخدام و آموزش کارمندان مقطعی انتخابات جریان دارد و همچنان ۵۰ درصد مواد های انتخاباتی در این ولایت رسیده است.

به گفته این مسئولان، بیش از ۱۱ میلیون اوراق رای دهی بخاطر انتخابات ریاست جمهوری چاپ شده است.

به اشتراک بگذارید

تا اکنون هیچ کامنت وجود ندارد

تا اکنون هیچ کامنت وجود ندارد