کابل

58
۲۸ حمل ۱۳۹۰
نویسنده:

ایجاد کميسيون مشترک افغانستان و پاکستان برای صلح

صدر اعظم پاکستان و رئیس جمهور افغانستان موافقت کردند که برای دسترسی به صلح در منطقه، کمیسیون مشترک صلح با شرکت نمایندگانی از دو کشور افغانستان و پاکستان ایجاد شود.

به گزارش رادیو کلید، در کميسيون مشترک  افغانستان و پاکستان به هدف تحکيم صلح، از جانب پاکستان؛ صدراعظم، لوى درستيز و رئيس آى اس آى و از جانب افغانستان؛ رئيس جمهور و رئيس شوراى عالى صلح، عضويت خواهند داشت.

حامد کرزى رئيس جمهور، روز شنبه در يک نشست خبرى مشترک با سيديوسف رضا گيلانى صدراعظم پاکستان در کابل، ضمن اعلام این خبر گفت که پيشنهاد عضويت اين افراد در کميسيون يادشده؛ از جانب پاکستان صورت گرفته و از طرف افغانستان مورد پذیرش قرار گرفته است.

کرزى علاوه کرد که افغانستان نيز در اين راستا اقدامات لازم را انجام خواهد داد.

رهبرى اين کميسيون قبل از اين، به دوش وزراى خارجۀ دو کشور بود؛ اما بعد از اين، رهبرى آن توسط رئيس جمهور افغانستان و صدراعظم پاکستان، صورت خواهد گرفت.

سید یوسف رضا گیلانی صدر اعظم پاکستان نیز در این کنفرانس گفت که پيام صلح و توسعۀ روابطه دوستانه بين افغانستان و پاکستان را با خود آورده است.

وی با اشاره به اینکه اين دومين سفرش طى چهار ماه گذشته به افغانستان مى باشد گفت، پيام مردم و حکومت پاکستان را مبنى بر حمايت از پروسهء صلح در افغانستان، تحکيم روابط  دوستانه بین دوکشور و مبارزه با تروريزم را باخود آورده است .

صدراعظم پاکستان، روز شنبه در سفر يک روزه به کابل آمد.

به گفتهء منابع در ارگ ریاست جمهوری، هیئت پاکستانی با مقامات کشور، در مورد تقویت روابط میان افغانستان و پاکستان، مبارزه با تروریزم، همکاری در راستای صلح و حل مشکلات تاجران افغان در پاکستان بحث و گفتگو کرده اند.

به اشتراک بگذاریدShare on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn

تا اکنون هیچ کامنت وجود ندارد

تا اکنون هیچ کامنت وجود ندارد