خبرهای خارجی

455
۳۰ جدی ۱۳۹۵
نویسنده: فخرالدین قاری زاده

اوباما در آخرین نشست خبری: روابط سازنده ا مریکا و روسیه به نفع جهان است

باراک اوباما ، رئیس جمهور امریکا دیروز در آخرین نشست خبری خود گفت که رابطه سازنده امریکا و روسیه به نفع جهان است؛ اما او تاکید کرد که رویکرد روسیه به رهبری ولادیمیر پوتین با در پیش گرفتن روحیه خصمانه دوران جنگ سرد، انجام این کار را دشوار کرده است.
براساس گزارش خبرگزاری رویترز، رییس جمهور اوباما گفته است که فکر می‌کند به نفع امریکا و جهان است که رابطه‌ای سازنده با روسیه داشته باشد.
اوباما با اشاره به اینکه منافع کشور اش و جهان ایجاب می‌کند که واشنگتن رابطه سازنده‌ای با روسیه داشته باشند، تاکید کرده که تحریم‌های روسیه به دلیل مداخله این کشور در اوکراین پا برجا باقی خواهد ماند.
به گفتۀ رئس جمهور امریکا، اوکراین یک کشور مستقل است و وظیفه امریکا حمایت و حفاظت از اصول پذیرفته شده بین‌المللی می باشد.
گفتنیست که، روابط روسیه و امریکا در دوران باراک اوباما با تنش‌های زیادی همراه بوده است انگونه که گفته می شود این تنش ها از زمان جنگ سرد به این سو کم‌سابقه بوده است.
اقدام روسیه مبنی بر الحاق شبه‌جزیره کریما به خاک خود، اتهام‌ها علیه مسکو در مورد حمایت از جدایی‌طلبان اوکراین، حمایت کرملین از حکومت بشار اسد در جنگ داخلی سوریه از عمده ترین عوامل بروز این تنش ها خوانده می شود.

به اشتراک بگذاریدShare on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn

تا اکنون هیچ کامنت وجود ندارد

تا اکنون هیچ کامنت وجود ندارد