جنوب شرق

212
۱۷ جدی ۱۳۹۷
نویسنده: خیرالدین رحمانی

انفجار ماین در پکتیکا ۱۲ کشته و زخمی بر جا گذاشت


در نتیجه انفجار ماین در ولسوالی جانی خیل ولایت پکتیکا ۵ فرد ملکی کشته و ۷ تن دیگر زخم برداشتند.
باشندگان ولایت پکتیا می گویند که در نتیجه انفجار ماین در قریه آزاد جمبران ولسوالی جانی خیل این ولایت ۵ تن کشته و ۷ تن دیگر زخمی گردیدند.
به گفته باشندگان محل، آنان ۱۵ روز قبل در مورد این ماین به نیروهای امنیتی راپور داده بود؛ اما هیچ توجهی در این مورد صورت نگرفت.
سرامحمد یکتن از باشندگان محل به کلید گفت که افراد ملکی می خواستند این ماین را خنثی بسازند که در حین انتقال آن با کراچی دستی، منفجر گردیده و منجر به کشته شدن ۵ تن و زخمی شدن ۷ تن باشندگان محل گردید.
در عین حال شاه محمد ارین سخنگوی قوماندان امنیه ولایت پکتیکا می گوید که این ماین در بین بازار جاسازی شده بود که از اثر انفجار آن ۵ فرد ملکی کشته و دو تن دیگر زخم برداشته اند.
آقای ارین، راپور دادن باشندگان محل در مورد این ماین را رد نموده و می گوید که هیاتی را غرض تحقیق در محل اعزام نموده است تا چگونگی وقوع رویداد را بررسی نماید.
مسوولان شفاخانه ملکی شهر شرن می گویند که ۴ زخمی رویداد به این شفاخانه منتقل گردیده اند که وضعیت صحی آنان وخیم بوده و بخاطر تداوی بهتر به کابل فرستاده می شوند.
این در حالیست که باشندگان محل، گروه طالبان را مسوول جاسازی این ماین می دانند؛ اما گروه طالبان تا کنون در این مورد ابراز نظر نکرده اند.

به اشتراک بگذاریدShare on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn

تا اکنون هیچ کامنت وجود ندارد

تا اکنون هیچ کامنت وجود ندارد