خبرهای داخلی

576
۱۶ جدی ۱۳۹۶
نویسنده: شایق قاسمی

انتقاد از نبود داکتران زن در پنج ولسوالی جوزجان

اعضای شورای ولایتی و باشنده‌گان پنج ولسوالی جوزجان گفته اند که نبود داکتر زن و دوای کافی سبب می‌شود تا برخی مواقع مریضان‌شان را از دست دهند.

آنان ریاست صحت عامۀ جوزجان را به بی‌توجهی و سهل‌انگاری متهم می‌کنند.

شیرمحمد نور، عضو شورای ولایتی جوزجان گفته است که پنج ولسوالی این ولایت داکتر زن و ادویه کافی ندارد و این مشکل سبب شده تا بیماران پیش از رسیدن به شفاخانۀ مرکزی، جان دهند.

او گفته که مشکل نبود داکتر زن در این ولسوالی‌ها را در نشست‌های متعدد با مسؤولان حکومتی در میان گذاشته‌اند، اما این مشکل هنوز حل نشده است.

برخی از باشنده‌گان ولسوالی‌های قوش‌تپه، مردیان، قرقین، خماب و منگه‌جیکِ جوزجان نیز از نبود دکتر زن و دوای کافی در این ولسوالی‌ها شکایت دارند.

نعمت‌الله باشندۀ ولسوالی قرقین گفته که، نبود دکتر زن و دوای کافی سبب شده است که برخی از زنان حامله پیش از رسیدن به شفاخانۀ مرکزی جوزجان، جان دهند.

با این حال داکتر فرید، معاون صحت عامۀ جوزجان مشکل نبود دکتر زن در ولسوالی‌های قرقین، مردیان، منگه‌جیک، قوش‌تپه و خماب را تأیید می‌کند، اما می‌گوید که باشنده‌گان این ولسوالی‌ها با مشکل کمبود ادویه و تجهیزات صحی روبه‌رو نیستند.

معاون ریاست صحت عامۀ جوزجان اطمینان می‌دهد که به زودترین فرصت چندین داکتر زن را برای عرضۀ خدمات صحی با مزد بلند در این ولسوالی‌ها استخدام می‌کنند.

به اشتراک بگذاریدShare on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn

تا اکنون هیچ کامنت وجود ندارد

تا اکنون هیچ کامنت وجود ندارد