کابل

78
۷ حمل ۱۳۹۰
نویسنده:

انتقاد از فعالیت قاچاقبران مواد مخدر در کشورهای همسایه

 

وزیر مبارزه با مواد مخدر، از فعالیت آزادانهء  قاچاقبران مواد مخدر در کشورهای همسایه انتقاد کرد.

ضرار احمد مقبل وزیر مبارزه با مواد مخدر در سفر به ولایت هرات، از مواد مخدر به عنوان یک پدیدۀ جهانی نام برد و گفت که دنیا باید در این زمینه با افغانستان همکاری کند.

وی، با بیان اینکه مبارزه تنها با بوته های کوکنار در افغانستان نتیجه نمی دهد، گفت:” متأسفانه قاچاقبران در کشورهای همسایه، فعالیت آزاد دارند، ضبط مواد مخدر دراین کشورها پایین است و تقاضا برای مواد مخدر افغانستان کاهش پیدا نکرده است.”

مقبل  بدون آنکه از کشور خاصی نام ببرد، علاوه کرد:” کشورهای همسایه و منطقه مسئولیت دارند تا در امر مبارزه با قاچاقبران مواد مخدر، بستن بازارهای مواد مخدر، پائین آوردن تقاضا و جلوگیری از آمدن مواد کیمیاوی برای تولید هیروئین، اقدام کنند.”

مقبل همچنین گفت که کشورهای همسایه باید مسئولانه بیاندیشند و تصمیم بگیرند تا افغانستان بتواند یک مبارزهء جدی و حساب شده داشته باشد.

مقبل همچنان در سخنرانی خود در هرات، از صفر شدن کشت کوکنار در ٢٠ ولایت کشور خبر داد و وعده داد که وزارت تحت مسئولیتش اجازه نمی دهد که بار دیگر در این ولایت ها کوکنار کشت شود.

وی همچنین گفت که این وزارت در نظر دارد در سال جاری با همکاری مردم و نیروهای امنیتی، برنامهء عاری سازی مناطق از کشت کوکنار را در پنج ولایت دیگر، از جمله هرات  عملی سازد و کشت  کوکنار در این ولایت را به صفر برساند.

 

به اشتراک بگذاریدShare on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn

تا اکنون هیچ کامنت وجود ندارد

تا اکنون هیچ کامنت وجود ندارد