کابل

41
۲۷ دلو ۱۳۸۹
نویسنده:

انتصاب نماینده جدید امریکا در امور افغانستان و پاکستان

دولت امريكا جانشين هالبروك در امور افغانستان و پاكستان را انتخاب كرد.

به گزارش بي بي سي، مارك گروسمن يكي از ديپلمات هاي امريكايي براي جانشيني ريچارد هالبروك به عنوان نماينده اين كشور در امور افغانستان و پاكستان، انتخاب شده است.

يك مقام امريكايي تائيد كرده است كه مارك گروسمن، ديپلمات متقاعد اين كشور به عنوان فرستاده ويژه امريكا در امور افغانستان و پاكستان انتخاب شده است.

قبل از اين گروسمن به عنوان يكي از كارمندان وزارت امور خارجه، در پست هايي چون سفير امريكا در تركيه و معاون وزارت امور خارجه در امور اروپا كار كرده است.

او همچنين با مقامات امريكا در امور مربوط به جنگ كوزوو همكاري كرده و پس از حملات يازدهم سپتامبر، در جلب حمايت بين المللي از جنگ عليه تروريسم، نقش مهمي ايفا كرد.

گروسمن كه يكي از سياستمداران قديمي امريكايي محسوب مي شود، تجربه حدود سه دهه كار با وزارت امور خارجه امريكا را در كارنامه خود دارد.

انتظار مي رود هيلاري كلنتون وزير امور خارجه امريكا موضوع جانشيني گروسمن را به عنوان نماينده كشورش در امور مربوط به افغانستان و پاكستان تا اواخر اين هفته اعلام كند.

اين در حالي است كه گفته مي شود گروسمن، در ماموريت جديدي كه در افغانستان و پاكستان به او سپرده شده، با چالشهاي بيشتري رو به رو خواهد بود.

 

به اشتراک بگذاریدShare on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn

تا اکنون هیچ کامنت وجود ندارد

تا اکنون هیچ کامنت وجود ندارد