خبرهای داخلی

164
۸ میزان ۱۳۹۷
نویسنده: جمشید مجددی

انتخابات شوراهای ولسوالی احتمالاً در ۳۱ حمل سال آینده برگزار خواهد شد

کمیسیون مستقل انتخابات می‎گوید که احتمال دارد انتخابات شوراهای ولسوالی‌ها همزمان با انتخابات ریاست جمهوری در ۳۱ حمل سال آینده برگزار شود.
عبدالعزیز ابراهیمی، معاون سخنگوی کمیسیون مستقل انتخابات، در صحبت با کلید گفت که هرچند این کمیسیون پیشنهاد کرده بود تا انتخابات شوراهای ولسوالی‎ها به تعویق انداخته شود، اما کمیته‎ای که در این رابطه صاحب صلاحیت است، تا هنوز تصمیم خود را اعلام نکرده است.
این کمیته متشکل از رییس و اعضای شورای امنیت، رؤسای هر دو اتاق شورای ملی، رییس ستره محکمه و رییس نظارت بر تطبیق قانون اساسی است که صلاحیت دارد تا درباره برگزاری و یا عدم برگزاری انتخابات در کشور تصمیم اتخاذ کند.
ابراهیمی می‎گوید که با توجه به کمبود نامزدان در بعضی از ولسوالی‌ها و در مواردی نبود نامزد برای انتخابات در شماری از ولسوالی‌ها، این کمیسیون نمی‎تواند انتخابات شوراهای ولسوالی‎ها را همزمان با انتخابات ولسی جرگه در ۲۸ ماه جاری میزان برگزار کند.
کمیسیون مستقل انتخابات می‎گوید که در ۴۰ ولسوالی کشور حتا یک نفر برای تصدی کرسی‎های نمایندگی در شوراهای این ولسوالی‎ها نامزد نشده است.
در ۱۶۰ ولسوالی دیگر نیز نامزدان زن وجود ندارد و این موارد باعث شده است تا کمیسیون مستقل انتخابات پیشنهاد کند که انتخابات شوراهای ولسوالی‎ها به تعویق انداخته شود.
پیشتر قرار بود انتخابات شوراهای ولسوالی‎ها با انتخابات ولسی جرگه یکجا در ۲۸ میزان امسال برگزار شود.

به اشتراک بگذاریدShare on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn

تا اکنون هیچ کامنت وجود ندارد

تا اکنون هیچ کامنت وجود ندارد