خبرهای داخلی

176
۱ حمل ۱۳۹۸
نویسنده: خیرالدین رحمانی

انتخابات ریاست جمهوری و شوراهای ولایتی به ۶ میزان به تعویق افتاد


کمیسیون مستقل انتخابات بار دیگر تاریخ برگزاری انتخابات ریاست جمهوری، شوراهای ولایتی و انتخابات پارلمانی ولایت غزنی را به تعویق انداخت.

حوا علم نورستانی، رئیس کمیسیون انتخابات افغانستان در یک نشست خبری اعلام کرد که انتخابات ریاست جمهوری، شوراهای ولایتی و انتخابات پارلمانی ولایت غزنی بتاریخ ۶ میزان برگزار خواهد شد.

به گفته خانم نورستانی، برگزاری انتخابات به تاریخ تعیین شده قبلی یعنی ۲۹ سرطان مقدور نیست و به منظور تطبیق بهتر قانون انتخابات و به ویژه احکام ماده ۱۹ تعدیل قانون انتخابات، تامین شفافیت و عملی شدن ثبت نام و تشخیص رای‌دهندگان به طور مصئون، این انتخابات بتاریخ ۶ میزان برگزار خواهد شد.

رییس کمیسیون مستقل انتخابات هم چنان علاوه نمود که انتخابات بتاریخ تعیین شده در صورتی برگزار شده می تواند که نهاد های ذیربط به ویژه حکومت بودجه مورد نیاز را به موقع در اختیار آنان قرار دهند.

این در حالی است که انتخابات ریاست جمهوری آینده برای بار دوم به تعویق می افتد، ابتدا قرار بود این انتخابات در ۳۱ حمل ۱۳۹۸ برگزار شود؛ اما بدلیل آمادگی ها به ۲۹ سرطان به تعویق افتاد، که این بار نیز به همین به شش میزان موکول شده است.

به اشتراک بگذارید

تا اکنون هیچ کامنت وجود ندارد

تا اکنون هیچ کامنت وجود ندارد