خبرهای داخلی

193
۲ دلو ۱۳۹۷
نویسنده: خیرالدین رحمانی

امنیت ملی: ۳۶ کشته و ۵۸ زخمی در حمله دیروز میدان وردک


ریاست امنیت ملی با نشر اعلامیه ی گفته است که در حمله دیروز مخالفان مسلح بر یکی از قرارگاه های خیزش مردمی امنیت ملی در میدان وردک ۳۶ تن کشته و ۵۸ تن دیگر زخم برداشتند.
در اعلامیه ریاست امنیت ملی آمده است :”تروریستان با استفاده از یک عراده موتر هاموی مملو از مواد انفجاریه خود را به قراول این قرارگاه نزدیک کرده که این واسطه توسط موظفین قراول شناسایی گردید اما از این که واسطه زرهی بود توانست موانع را شکسته و از قراول عبور نماید.”
در ادامه این اعلامیه هم چنان آمده است که پس از انفجار اول، سه مهاجم انتحاری دیگر که می‌خواستند توسط یک عراده موتر کرولا تعبیه شده داخل قرارگاه شوند، توسط مؤظفین قرارگاه شناسائی گردیده و از پا در آورده شدند، واسطه آن ها توسط تیم تخنیکی خنثی گردید.
این حمله واکنش های زیادی را در سطح حکومتی، غیر حکومتی و حتی در سطح بین المللی بر انگیخت.
حامد کرزی رییس جمهوری پیشین نیز با تقبیح این حمله هرگونه اعمال خشونت بار را از سوی جوانب در گیر در جنگ، ظلم بر مردم افغانستان و خدمت به بیگانه گان دانست.
در اعلامیه مطبوعاتی دفتر حامد کرزی آمده است که رییس جمهوری پیشین، رسیدن به صلح را یگانه راه نجات کشور و تأمین آزادی و استقلال دانسته و از طرف های درگیر در جنگ میخواهد تا از راه تفاهم و مذاکرات بین الافغانی، کشور را از مداخلات بیرونی و جنگ تحمیل شده نجان دهد.

 

به اشتراک بگذاریدShare on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn

تا اکنون هیچ کامنت وجود ندارد

تا اکنون هیچ کامنت وجود ندارد