خبرهای خارجی

۲۴ سرطان ۱۳۹۸
نویسنده: خیرالدین رحمانی

امریکا دو فروند جنگنده “اف -۳۵” به اسراییل تحویل داد

ایالات متحده امریکا دو فروند جنگنده رادارگریز جدید “اف-۳۵ ” که قادر به انجام ماموریت های بدون اطلاع را دارد به اردوی اسراییل تحویل داد.

سخنگوی صدر اعظم اسراییل پس از تحویل این جنگنده ها  گفت که این جنگنده‌ها امکان انجام مأموریت‌های غیر قابل تصور در عمق اراضی “دشمن” را برای اردوی اسراییل فراهم می‌کند.

به گزارش روزنامه رأی الیوم، اویر جندلمان، سخنگوی بنیامین نتانیاهو در سخنانی پس از تحویل دو جنگنده رادارگریز آمریکایی “اف- ۳۵” ضمن تبریکی به اردوی این کشور گفت که این جنگنده‌ها انجام مأموریت‌های غیر قابل تصور در عمق اراضی “دشمن” بدون اطلاع آن را برای اردوی این کشور فراهم می‌کند.

او هم چنان در صفحه تویتر خود نوشت:” نیروی هوایی اسرائیل پس از آمریکا تنها نیروی هوایی است که این جنگنده‌های منحصر به فرد را در اختیار دارد.”

بر اساس اعلام اردوی اسراییل، هدف از خریداری این جنگنده‌های” اف -۳۵″حصول اطمینان از برتری هوایی در تمامی عملیات‌ها در راستای تأمین امنیت اسرائیل بوده است.

این در حالی است که بنیامن نتنیاهو صدر اعظم اسراییل در سخنانی در فاکولته امنیت اسراییل با انتقاد از توافقنامه برجام گفته است که اردوی این کشور آماده مقابله با ایران می شود.

به اشتراک بگذارید

تا اکنون هیچ کامنت وجود ندارد

تا اکنون هیچ کامنت وجود ندارد