خبرهای داخلی

219
۲۴ جدی ۱۳۹۷
نویسنده: خیرالدین رحمانی

امریکا در مذاکرات صلح، برای طالبان دو شرط پیشنهاد نموده است


روزنامه ایکسپرس تربیون پاکستان گزارش داده است که ایالات متحده امریکا در مذاکرات ابوظبی با گروه طالبان،دو شرط عمده را برای این گروه پیشنهاد نموده است که در صورت پذیرفتن آن مذاکرات میان دو طرف صورت می گیرد.
به نقل از روزنامه ایکسپرس تربیون، نماینده امریکا در این مذاکرات به گروه طالبان پیشنهاد نموده است که حضور دایمی نیروهای امریکایی را در افغانستان بپذیرد و هم چنان از خاک این کشور به متحدان ایالات متحده حمله نکنند.
ایکسپرس تربیون هم چنان نوشته است که ایالات متحده به طالبان وعده داده است که در مقابل به پذیرفتن این دو خواست آنان از سوی این گروه، به کمک متحدان غربی خود و کشور های عربی کمک های مالی را در بازسازی افغانستان فراهم می کنند.
به نقل از این روزنامه، با وجودیکه گروه طالبان بارها خواستار خروج کامل نیروهای امریکایی از افغانستان شده بودند، اما نمایندگان این گروه به این دو خواست ایالات متحده تمایل نشان داده اند که در مذاکرات بعدی روی آن بحث صورت گیرد.
این روزنامه هم چنان افزوده است که در پی این خواست ایالات متحده از گروه طالبان، مقامات امریکایی کشور های پاکستان، عربستان و امارات را نیز شامل این مذاکرات ساخت تا بر طالبان فشار وارد کنند که خواست ایالات متحده را بپذیرند.
ایکسپرس تربیون هم چنان نوشته است که یک مقام بلند پایه که در این مذاکرات حضور داشته به این روزنامه گفته است که واشنگتن در تلاش حفظ دایمی حضورش در افغانستان می باشد. و یکی از اساسی ترین شرط های ایالات متحده نیز در این مذاکرات پذیرفتن حضور دایمی نیروهایش در افغانستان است.
این در حالیست که قرار بود نشست بعدی میان گروه طالبان ونمایندگان امریکا در قطر برگزار گردد؛ اما بدلیل عدم توافق دو طرف بر موضوع مذاکره، این نشست به تعویق افتاد.

به اشتراک بگذاریدShare on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn

تا اکنون هیچ کامنت وجود ندارد

تا اکنون هیچ کامنت وجود ندارد