خبرهای داخلی

167
۲۹ اسد ۱۳۹۷
نویسنده: خلیل اسیر

امریکا از پیشنهاد آتش‎بس مشروط دولت افغانستان اعلام حمایت کرد

امریکا از پیشنهاد آتش‎بس مشروط و موقت دولت افغانستان با گروه طالبان اعلام حمایت کرد و از گروه طالبان خواست تا این پیشنهاد را قبول کند.
محمداشرف غنی، رییس جمهور، روز گذشته اعلام کرد که دولت برای مدت سه ماه با گروه طالبان به گونه مشروط آتش‏بس می‎کند.
او گفت که برقراری این آتش‎بس موقت، از ۲۹ اسد تا ۴ قوس امسال، مشروط به آن است که گروه طالبان نیز با دولت افغانستان اعلام آتش‎بس کند.
گروه طالبان تا هنوز در برابر این پیشنهاد دولت واکنشی نشان نداده است.
مایک پمپئو، وزیر امور خارجه امریکا، روز یک‎شنبه و لحظاتی بعد از اعلام این پیشنهاد گفت که واشنگتن و متحدان بین‎المللی آن از پیشنهاد آتش‎بس دولت افغانستان حمایت می‎کند.
او همچنان از گروه طالبان خواست به این پیشنهاد دولت افغانستان گردن بگذارد.
پمپئو علاوه کرده که دولت امریکا ضمن حمایت از مذاکرات مستقیم صلح میان دولت افغانستان و گروه طالبان، آماده است تا زمینه انجام این مذاکرات را تسهیل کند.
وزیر امور خارجه امریکا تأکید کرد که هیچ مانعی در برابر شروع مذاکرات مستقیم میان دولت افغانستان و گروه طالبان وجود ندارد و اکنون زمان آشتی میان دو طرف است.
این در حالی است که گروه طالبان بارها اعلام کرده است که این گروه درباره قضایای مربوط به افغانستان تنها با جانب امریکا گفتگو می‎کند.
ملا هبت‎الله، رهبر گروه طالبان، در پیامی به مناسبت عید قربان همچنان تأکید کرده است که تنها راه پایان جنگ در افغانستان، خروج نیروهای خارجی از این کشور است.

به اشتراک بگذاریدShare on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn

تا اکنون هیچ کامنت وجود ندارد

تا اکنون هیچ کامنت وجود ندارد