خبرهای خارجی

393
۶ ثور ۱۳۹۶
نویسنده: فخرالدین قاری‌زاده

امریکا، از حملات هوایی ترکیه در عراق و سوریه نگرانی کرد

وزارت امور خارجه امریکا، ضمن ابراز نگرانی عمیق نسبت به حمله هوایی ترکیه بالای  مواضع جنگجویان کرد در عراق و سوریه، اعلام کرد، این حملات با هماهنگی ایتلاف بین‌المللی به رهبری کشور اش در مبارزه با گروه داعش، انجام نشده‌است.
براساس گزارش خبرگزاری رویترز، حملات هوایی ترکیه روز سه شنبه بر مواضع کردهای سوریه در سنجار در شمال عراق و مناطقی در سوریه دست‌کم ۲۰ کشته برجا گذاشته‌است.
ترکیه، می‌‎گوید، این گروه با حزب کارگران کردستان ترکیه پیوند و ارتباط دارد.
با این حال، مارک تونر، سخنگوی وزارت امور خارجه امریکا، می‌گوید: واشنگتن نگرانی عمیق خود را به گونۀ مستقیم با حکومت ترکیه در میان گذاشته‌است و این حملات سبب کشته شدن نیروهای متحد امریکا در جنگ علیه داعش شده‌است.
او، هم‌زمان با این تاکید کرد که، امریکا، نگرانی‌های ترکیه در خصوص کارگران کردستان  را درک می‌کند.
این در حالیست که، گروه دیده‌بان حقوق بشر سوریه اعلام کرد که، در این حملات هوایی، دست‌کم ۱۸ شبه نظامی قطعات نظامی مدافع خلق و گروه شبه نظامی کردهای سوریه، کشته شده‌اند.
از سوی هم، دولت عراق ضمن محکوم کردن حمله هوایی ترکیه به شمال این کشور، اعلام کرده‌است که، ترکیه، حاکمیت ملی عراق را نقض کرده‌است.
اما؛ ترکیه در واکنش به این اظهارات گفته‌است که، حملات‌اش به شمال عراق مطابق قوانین بین‌المللی و با هدف ضربه زدن به تروریست‌ها بوده است.

به اشتراک بگذاریدShare on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn

تا اکنون هیچ کامنت وجود ندارد

تا اکنون هیچ کامنت وجود ندارد