کابل

135
۳ دلو ۱۳۸۸

امريكا آماده ادامه همكاري با روسيه درباره افغانستان


کلید * سوم دلو ۱۳۸۸

سخنگوي رسمي شوراي امنيت ملي امريكا از علاقه‌مندي كشورش براي همكاري فعالتر با روسيه در مبارزه ضد تروريستي مشترك در افغانستان خبر داد.

به نقل از روزنامه «گازيه تا»، “مايك هامر ” سخنگوي رسمي شوراي امنيت ملي امريكا ديروز جمعه در كنفرانس مطبوعاتي در واشنگتن اعلام كرد كه اين كشور علاقه‌مند است تا به همراه روسيه در مبارزه ضد تروريستي مشترك در افغانستان مشاركت فعال داشته باشد.

هامر گفت: «بدون ترديد ما از انعقاد توافقنامه مربوط به ترانزيت كالاهاي نظامي به افغانستان از طريق خاك روسيه بسيار خوشحال هستيم. واضح است كه آمريكا و روسيه در حال حاضر گفتگوهاي سازنده تري را در اين زمينه دنبال خواهند كرد و به اين درك مشترك رسيده اند كه آنچه در افغانستان در حال انجام است، در جهت ثبات بخشيدن به وضعيت اين كشور و از بين بردن تهديدات ناشي از «القاعده» و «طالبان» در اين كشور است.»

توافقنامه مربوط به ترانزيت تجهيزات فني، كالاهاي نظامي و نيروهاي نظامي از طريق خاك روسيه به افغانستان با توجه به مشاركت آمريكا در تلاش‌هاي بين المللي در راستاي تامين امنيت، ايجاد ثبات و برقراري جمهوري اسلامي افغانستان در اوايل ماه جولاي سال ۲۰۰۹ در جريان نخستين سفر “باراك اوباما ” رئيس جمهوري آمريكا به مسكو به امضاء روساي جمهوري دو كشور رسيد.

 

به اشتراک بگذاریدShare on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn

تا اکنون هیچ کامنت وجود ندارد

تا اکنون هیچ کامنت وجود ندارد