خبرهای داخلی

730
۲۸ حمل ۱۳۹۶
نویسنده: فخرالدین قاری‌زاده

امروز کمپاین تطبیق واکسین پولیو در ۲۷ ولایت کشور آغاز شد

وزارت صحت عامه، اعلام کرد که، قرار است امروز دور جدید کمپاین تطبیق واکسین  پولیو در کشور آغاز گردد.
در خبرنامه‌ای که از سوی این وزارت به کلید فرستاده شد، آمده‌است که، در این کمپاین؛ بیش از ۶،۸ ملیون کودک زیر سن پنج سال در برابر پولیو در ۲۷ ولایت به شمول شهر کابل واکسین خواهند شد.
خبرنامه به نقل از فیروزالدین فیروز، وزیر صحت عامه، می‌افزاید: در تازه‌ترین واقعه مثبت پولیو، یک دختر چهار ماهه در ولسوالی دشت ارچی ولایت کندز جان باخته‌است.
به گفتۀ فیروز، این کمپاین، در ولایت کندز و چهار ولایت همجوار آن در پاسخ به یک واقعۀ مثبت پولیو که در ماه مارچ گزارش شده بود، نیز راه اندازی می‌‍شود.
فیروز، تاکید کرده‌است که، در این کمپاین، بیش از ۵۲ هزار کارکن آموزش دیدۀ پولیو در مناطق شان خانه به خانه می‌روند تا کودکان را واکسین نمایند.
واکسین پولیو به سطح ملی و بین‌المللی، توسط علمای دین نیز مورد تایید قرار گرفته‌است و در تازه‌ترین مورد علمای دینی کشور از خانواده‌ها خواستند که کودکان خود را واکسین کنند.
این در حالیست که، از آغاز سال روان میلادی تا کنون، دو واقعه پولیو در ولایت کندز و یک واقعه دیگر هم در ولایت هلمند به ثبت رسیده‌است.
گفتنیست که، افغانستان، پاکستان و نایجیریا سه کشور در جهان اند که تا کنون موفق به محو پولیو نشده و این بیماری هنوز از کودکان این کشورها قربانی می‌گیرد.

به اشتراک بگذاریدShare on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn

تا اکنون هیچ کامنت وجود ندارد

تا اکنون هیچ کامنت وجود ندارد