خبرهای داخلی

446
۱۵ حمل ۱۳۹۷
نویسنده: خلیل اسیر

افغان‎های مقیم عمان تثبیت هویت می‎شوند

هیأت عالی‎رتبه افغانستان در سفرش به مسقط درباره پروسه تثبیت هویت افغان‎های مقیم در عمان به مقام‎های آن کشور معلومات داد.
وزارت امور خارجه افغانستان با نشر اعلامیه‎ای گفته است که هیأتی متشکل از نمایندگان شورای امنیت ملی و اداره مرکزی ثبت احوال نفوس به ریاست معین اداره و منابع این وزارت برای رسیدگی به مشکلات افغان‎ها در عمان به مسقط سفر کرده است.
براساس اعلامیه، این هیأت در سفرش به مسقط درباره پروسه تثبیت هویت افغان‎های مقیم عمان، توزیع تذکره و نیز صدور پاسپورت برای آن‎ها به مقام‎های آن کشور معلومات داده است.
نصیراحمد اندیشه، معین اداره و منابع وزارت امور خارجه کشور، گفته است که برای پیگیری تمام مراحل این پروسه یک تیم سیار از اداره مرکزی ثبت احوال نفوس افغانستان به عمان فرستاده می‎شود.
به گفته اندیشه، افغانستان پروسه تثبیت هویت اتباع خود و توزیع تذکره برای آن‎ها را در کشورهای عربستان سعودی، امارات متحده عربی، قطر و ایران نیز آغاز کرده است.
محمد بن یوسف الزرافی، معین اداری وزارت امور خارجه عمان، ضمن استقبال از این تصمیم دولت افغانستان برای اجرای این تصمیم وعده همکاری داده است.
در سفر هیأت افغانستان به عمان روی تقویت روابط دوجانه، تبادله اموال تجارتی و انعقاد تفاهمنامه هوایی میان دو کشور نیز صحبت شده است.

به اشتراک بگذاریدShare on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn

تا اکنون هیچ کامنت وجود ندارد

تا اکنون هیچ کامنت وجود ندارد