خبرهای داخلی

298
۵ دلو ۱۳۹۵
نویسنده: فخرالدین قاری‌زاده

افغانستان و ازبکستان بر گسترش همکاری میان دو کشور تاکید کردند

مقام‌های وزارت امور خارجه افغانستان و ازبکستان، بر گسترش همکاری میان دو کشور تاکید کردند.
در خبرنامۀ که امروز از سوی وزارت امور خارجه در کابل به کلید فرستاده شد، آمده است که، صلاح‌الدین ربانی، وزیر امور خارجه کشور، شام دیروز با همتای ازبکستانی خود که در رأس یک هیئت ارشد دولتی برای انجام یک سفر رسمی دو روزه، وارد کابل گردید، در قصر چهارچنار ارگ ریاست‌جمهوری دیدار و ملاقات نمود.
در خبرنامه گفته شده که، در این دیدار هر دو طرف بر عزم قوی رهبری دو کشور برای گشودن فصل جدیدی در روابط دوستانه و همکاری‌های دوجانبه میان افغانستان و ازبکستان، تأکید ورزیده و همکاری‌ها در بخش‌های سیاسی، امنیتی، اقتصادی، تجارتی و فرهنگی را به گونه همه جانبه به بحث و بررسی گرفتند.
وزیر امور خارجه کشور، خواهان فراهم شدن سهولت‌های بیشتر در انتقال اموال تجار افغانستان از مسیر ازبکستان گردیده و از نیاز به امضای موافقت‌نامه دوجانبه در بخش تجارت و ترانزیت یادآوری کرده‌است.
با این حال، عبدالعزیز کاملوف، وزیر امور خارجه ازبکستان، نیز بر اراده راسخ کشورش برای همکاری در راستای تحکیم صلح و ثبات در منطقه، تطبیق پروژه‌های زیربنایی اقتصادی مانند خطوط آهن، انتقال انرژی و گسترش مناسبات فرهنگی و بشری، تأکید کرده‌است.

با این حال، قرار است امروز پنچ سند همکاری میان افغانستان و ازبکستان با حضور وزیران خارجه هر دو کشور در ارگ ریاست‌جمهوری به امضا برسد.

به اشتراک بگذاریدShare on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn

تا اکنون هیچ کامنت وجود ندارد

تا اکنون هیچ کامنت وجود ندارد