خبرهای داخلی

133
۱ میزان ۱۳۹۷
نویسنده: خلیل اسیر

افغانستان حمله تروریستی روز شنبه در ایران را تقبیح کرد

حکومت افغانستان حمله تروریستی روز شنبه/ ۳۱ سنبله در شهر اهواز، مرکز ولایت خوزستان ایران، را تقبیح کرد.
دفتر مطبوعاتی ریاست جمهوری کشور گفته است که دولت افغانستان “حمله تروریستی در شهر اهواز ایران را که منتج به قربانی شدن شماری از شهروندان آن کشور شد، به شدت تقبیح می‎کند.”
روز گذشته یک رژه نیروهای نظامی ایران در شهر اهواز از سوی چند مهاجم مسلح هدف تیراندازی قرار گرفت که در پی آن ۲۵ نفر کشته شدند و ده‎ها نفر دیگر زخم برداشتند.
مسوولیت این حمله را جنبش عربی آزادی‎بخش “الاحواز” – گروهی که خود را مدافع عرب‎های ساکن ولایت خوزستان معرفی می‎کند – به عهده گرفته است.
همزمان با این گروه داعش نیز مدعی شده است که این حمله کار این گروه بوده است.


ریاست جمهوری افغانستان با نشر اعلامیه‎ای ضمن تقبیح این حمله گفته است که حکومت و مردم افغانستان سال‎هاست که در راه مبارزه با تروریزم قربانی می‎دهند و نیروهای دفاعی و امنیتی این کشور هم اکنون در خط مقدم نبرد برای نابودی تروریزم قرار دارند.
در اعلامیه تصریح شده است که تروریزم یک پدیده منطقه‌ای و جهانی است و برای مبارزه بدون تفکیک با آن، نیاز به همکاری همه کشورها است.
حکومت افغانستان همچنان تأکید کرده است که اکنون زمان آن فرارسیده است تا با اجماع همگانی و به صورت صادقانه و جدی علیه تروریزم مبارزه شود.
دولت‎های، امریکا، روسیه، پاکستان و چند کشور دیگر نیز این حمله را محکوم کرده‎اند.
مقام‎های سیاسی و نظامی ایران گفته‎اند که این حمله تروریستی را بدون پاسخ نخواهند گذاشت و پاسخ شان به این حمله سنگین خواهد بود.

به اشتراک بگذاریدShare on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn

تا اکنون هیچ کامنت وجود ندارد

تا اکنون هیچ کامنت وجود ندارد