خبرهای داخلی

260
۲۳ حمل ۱۳۹۶
نویسنده: فخرالدین قاری‌زاده

افغانستان از امریکا خواستار تجهیز هر چه بیشتر نیروهای ویژه اردوی ملی شد

حکومت افغانستان، از امریکا خواسته که تجهیزات مورد نیاز نیروهای ویژه اردوی ملی کشور را که شامل هیلکوپتر و تجهیزات استخباراتی می‌گردد، فراهم کند.
حمدالله محب، سفیر افغانستان در واشنگتن، گفته‌است که، نیروهای خاص افغان به این تجهیزات نیاز دارد.
براساس گزارش رسانه‌های امریکایی، محب، در صحبت با گروهی از دیپلمات‌های متقاعد امریکایی تاکید کرده‌است که، افغانستان، یک استراتیژی چهار ساله زیر نام “موفقیت و صلح” را در مشوره با شرکای بین‌المللی‌اش تهیه کرده که توانمندتر ساختن نیروهای خاص، بخشی از این استراتیژی را تشکیل می‌دهد.
هر چند مقام‌های رسمی حکومت امریکا تاکنون در این مورد اظهار نظر نکرده‌اند؛ اما مایکل کوگلمن، تحلیلگر مسایل جنوب‌شرق آسیا در مرکز تحقیقاتی ودرو ولسن، گفته‌است که، فراهم‌آوری تجهیزات و اعزام قوای بیشتر امریکایی به افغانستان هر دو ممکن به نظر می‌رسد و دولت دونالد ترمپ به احتمال قوی این کار را انجام خواهد داد.
این در حالیست که، براساس پیمان امنیتی کابل و واشنگتن، امریکا، متعهد است که از نظامیان افغان حمایت کند و برای تقویت هر چه بیشتر این نیروها وسایل و تجهیزات پیشرفته نظامی را فراهم نماید؛ توافق که به گفتۀ برخی آگاهان نظامی و اعضای شورای ملی افغان تاکنون به گونۀ کامل عملی نشده‌است.

به اشتراک بگذاریدShare on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn

تا اکنون هیچ کامنت وجود ندارد

تا اکنون هیچ کامنت وجود ندارد