خبرهای داخلی

426
۷ قوس ۱۳۹۶
نویسنده: الیاس ابدالی

افتتاح پروژه اعمار هزار واحد مسکونی برای ورثه‎ جان‌باختگان نیروهای امنیتی

مراسم آغاز پروژه اعمار یک‌هزار واحد مسکونی برای ورثه‌ کشته‌شدگان نیروهای امنیتی و دفاعی کشور قبل از ظهر امروز در ارگ ریاست جمهوری افتتاح شد.

رئیس‌جمهور غنی که در این مراسم حضور داشت، گفت: امروز روز خجسته برای برآورده‌شدن خواست‌های مردم ما در زمینه تهیه مسکن است.

آقای غنی افزود که این پروژه خاص به‌خاطر ورثه‌های شهدای نیروهای امنیتی و دفاعی کشور درنظر گرفته شده‌ و در سایر پروژه‌های ساختمانی و مسکن به‌خانواده‌های قربانیان نیروهای امنیتی و دفاعی که قربانی‌های فراوان در راه دفاع از وطن داده‌اند، اولویت داده‌ می‌شود.

در همین حال، سید سعادت منصور نادری، وزیر شهرسازی در این مراسم گفت که این پروژه از سوی شیخ علی بن عبدالله آل ثانی سفیر غیر مقیم قطر برای افغانستان، تمویل می‌شود.

آقای نادری افزود که تفاهم‌نامه اعمار پروژه یادشده دوسال قبل میان وزارت شهرسازی و بنیاد خیریه الغرافه به‌امضا رسیده‌بود که در این مدت، ساحۀ اعمار واحدهای مسکونی مشخص و طرح و دیزاین آن نیز به اکمال رسیده‌است.

پروژه اعمار یک‌هزار خانۀ مسکونی در ساحه مربوط به جایداد تصدی ملی‌بس واقع خوشحال‌خان‌مینۀ کابل تطبیق خواهد شد.

وزیر شهرسازی از شیخ علی بن عبدالله آل ثانی رئیس بنیاد خیریه الغرافه و کشورش به‌خاطر کمک و همکاری با افغانستان ستایش کرده افزود که در صحبتی با شیخ علی بن عبدالله آل ثانی موافقه شده‌است که وی ۱۰۰ میلیون دالر در بخش‌های مختلف نیز با حکومت افغانستان همکاری کند.

شیخ علی بن عبدالله در صحبتی، اطمینان داد که هم‌چنان با حکومت افغانستان، همکار خواهد بود.

او با اشاره به سرمایه‌گذاری در ولایت فراه برای احداث باغ خرما گفت که سرمایه‌گذاری ما دراین ولایت تا یک سال دیگر به‌ثمر می‌نشیند و انتظار می‌رود که این سرمایه‌گذاری‌ها باعث تشویق سایر سرمایه‌گذاران شود.

 

 

به اشتراک بگذاریدShare on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn

تا اکنون هیچ کامنت وجود ندارد

تا اکنون هیچ کامنت وجود ندارد