سیاسی

44
۹ حوت ۱۳۸۸
نویسنده:

اعلام علنی عملیات باعث تحکیم مواضع طالبان شد

کلید * هشتم حوت ۱۳۸۸

درحالیکه ارگان امنيتي كشور با همکاری نیروهای ناتو عمليات مشترك را در مناطق مارجه و نادعلي ولايت هلمند آغاز كرده اند، ولسي جرگه روز شنبه هفته جاري عبدالرحيم وردگ وزير دفاع ملي، محمد حنيف اتمر وزير امور داخله و امرالله صالح ریيس امنيت ملي را به منظور بررسی مشكلات امنيتي فرا خواند.

وزير دفاع اهميت عمليات مشترک را در مناطق مارجه و نادعلي مهم دانسته گفت، در اين اوخر ساحات مارجه به يك ساحه استرتيژيك براي مخالفين مسلح دولت مبدل شده بود و آنها تمام عمليات خود را از اين منطقه سازمان دهي مي كردند.

ولي اقای وردک اعتراف کرد به دلیل اینکه اعلام عملیات مشترک پیش از راه اندازی آن مخالفين این فرصت را پیدا کردند که آماده شده و بسیاری مناطق را ماين گذاريکرده و یا خندق و تونل بسازند.

با این وجود محمد يونس قانوني رئيس ولسي جرگه گفت بخاطر حل و موفقيت دولت در برابر چالش هاي امنيتي به يك استرتیژي جديد و جامع نياز است كه بتواند بين ارگانهاي حكومتي و جامعه جهاني هماهنگی را ايجاد کرد.

محمد حنيف اتمر وزير امور داخله اضافه داشت، طالبانی كه در حال حاضر میان مردم در مارجه پنهان شده اند و حاضربه پيوستن به صلح نیستند تحت تعقيب قرار خواهند گرفت.

با این حال قرار شده كه روز چهارشنبه وزراي دفاع، داخله و ریيس عمومي امنيت ملي روي ايجاد كميسيون مشترك بين شوراي ملي و حكومت بخاطر حل مشكلات امنيتي بار دیگر در ولسي جرگه حضور پيدا نمايند.

وردگ اضافه نمود تا حال در اين عمليات سه تن از نيروهاي اردو ملي و ۱۳ سرباز ناتو كشته و ۸۶ تن زخمی شدند.

 

به اشتراک بگذاریدShare on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn

تا اکنون هیچ کامنت وجود ندارد

تا اکنون هیچ کامنت وجود ندارد