ساحات مرکزی

111
۲ جوزا ۱۳۸۹
نویسنده:

اعلام روز ماتم در غزنی به دنبال کشته شدن ۱۱ شاگرد مکتب

 

در عکس العمل به قتل ۱۱ شاگرد توسط طالبان در ولسوالى اندړ ولايت غزنى، امروز يكشنببه ۲ جوزا، در اين ولايت روز ماتم اعلان گرديده و تمام مکاتب غزنى مسدود خواهد بود.

روز گذشته، ده ها بزرگ قومى و اعضاى شوراى ولايتى غزنى، با صدور يک قطعنامه چهار ماده ای مشترک در دفتر شوراى ولايتى شهر غزنى، امروز را روز ماتم اعلام کرده و از ملا امامان خواسته اند اين قتل را در مساجد محکوم نمايند.

به گفته يکی از شرکت کننده گان نشست که اين قتلها در تمام منطقه، ترس ايجاد نمود زیرا طالبان مردم را به زور جمع ميکردند و بعداً در مقابل آنها اين شاگردان را ميکشتند؛ به گفته وى ، چند تن  را در بازارهاى عمومى در مقابل مردم کشتند.

موسى خان اکبرزاده والى غزنى، نيز اين عمل طالبان مسلح را محکوم نمود و آنرا يک کار ظالمانه خواند.

با این وجود در قطعنامه بزرگان قومی و اعضای شورای ولایتی غزنی از ولسي جرگه خواسته شده تا وزراى دفاع، امور داخله و ریيس امنيت ملى را احضار نمايد.

عبدالولى خانزاده وکيل شوراى ولايتى، گرداننده گردهمايي ديروز مشران در غزني گفت، طالبان جنايت تاريخى را مرتکب شده اند و تمام مردم کشور اين قتل را محکوم خواهند کرد.

در همين حال آصف ننگ سخنگوي وزارت معارف گفت كه تنها يك تن از كشته شدگان در ولايت غزني، شاگرد مكتب بوده است.

این درحالیستکه پیش از این طالبان موضوع دستگيرى ١٢ تن به اتهام جاسوسى در ولسوالى اندړ را پذيرفته بودند و مسؤولين تا حال از کشته شدن ٧ تن خبرداده اند ولی بزرگان قومى ميگويند که ١١ تن در این رویداد کشته شده اند.

 

به اشتراک بگذاریدShare on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn

تا اکنون هیچ کامنت وجود ندارد

تا اکنون هیچ کامنت وجود ندارد