جنوب

600
۲۵ قوس ۱۳۹۵
نویسنده:

اعضای شورای ولایتی ارزگان: ۹۰ درصد خاک این ولایت زیر کنترول گروه طالبان است

اعضای شورای ولایتی ارزگان  مدعی اند که در حال حاضر ۹۰درصد خاک این ولایت در کنترول گروه طالبان است و  از سه ماه  گذشته به این سوء نیروهای دولتی تنها  کنترول شهر ترینکوت و مراکز ولسوالی‌های این  ولایت را دردست  دارند در حالیکه ساحات باقی مانده از سوی طالبان  مسلح اداره  می شوند.
امیر محمد بارکزی رییس شورای ولایتی ارزگان می گوید که تا کنون نیز راه‌های شش ولسوالی ارزگان با مرکز ولایت مسدود است و نیروهای دولتی در پاکسازی این راه‌ها از وجود طالبان  مسلح  پیشرفتی نداشته اند.
اما ولی جان سرحدی قوماندان امنیه ارزگان با رد ادعای  اعضای شورای ولایتی می گوید که در نتیجه عملیات‌های نیروهای امنیتی افغان در این  ولایت طالبان  مسلح به شدت  سرکوب شده اند و نیروهای دولتی  به پیشرفت‌هایی نیز دست یافته اند.
قوماندان امنیه ارزگان تاکید داراد  که عملیات نیروهای امنیتی در ترینکوت و  دیگر بخش‌های این  ولایت ادامه دارد اما این عملیات به دلیل ماین گذاری شدن مسیرهای برخی از بخش‌های ارزگان و منازل مسکونی باشنده‌های این  ولایت از سوی طالبان  به کُندی پیش میرود.
او اطمینان  می دهد که نیروهای امنیتی تمامی بخش‌های ارزگان را از وجود طالبان  مسلح پاکسازی خواهند کرد.
این در حالیست که شماری از باشنده های ارزگان نیز می گویند از سه ماه  به این سوء به دلیل جنگ و نا امنی‌ها  خانه‌های شان را ترک  کرده و به بخش‌های دیگر متواری شده اند آنان از حکومت محلی  می خواهند تا برای پاکسازی مناطق اصلی شان از وجود طالبان  مسلح عملیات نظامی راه اندازی کند.

به اشتراک بگذاریدShare on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn

تا اکنون هیچ کامنت وجود ندارد

تا اکنون هیچ کامنت وجود ندارد