منطقه و جهان

132
۱۶ حوت ۱۳۸۹

اعزام نماینده خاص از سوی سازمان ملل به لیبیا


سخنگوی سرمنشي سازمان ملل از انتصاب “عبدالله الخطیب” وزیر خارجه سابق اردن به عنوان نمایندهء ویژه این نهاد بین المللی در ليبيا خبر داد.

به گزارش خبرگزاری شینهوا، سخنگوی “بان کی مون” سرمنشي سازمان ملل روز یکشنبه در بیانیهء اعلام کرد، بان کی مون “عبدالله الخطیب” وزیر خارجه سابق اردن را به عنوان نماینده ویژه خود در ليبيا منصوب کرده است.

در این بیانیه آمده است که نمایندهء ویژه سازمان ملل در ليبيا با مقامات طرابلس و منطقه درباره کمک های فوری بشردوستانه و همچنین ابعاد گستردهء بحران در این کشور گفتگو می کند.

در ادامه این بیانیه علاوه شده که بان کی مون دربارهء درگیریها در غرب ليبيا که در نتیجهء آن افراد زیادی کشته و حتی تهدیداتی دربارهء کشتار بیشتر مردم در روزهای آینده عنوان شده، ابراز نگرانی کرده است.

بان کی مون همچنین روز یکشنبه در دیدار با “موسی کوسا” وزیر خارجه ليبيا خواستار پایان دادن به خشونت ها در این کشور و تسلیم شدن در برابر قطعنامه ۱۹۷۰ شورای امنیت شد.

شورای امنیت بتاريخ ۲۶ فبروري با تصویب این قطعنامه تحریم هایی را علیه رژیم قذافی از جمله توقیف تسلیحات، ممنوعیت سفر، مسدود کردن دارایی خانواده قذافي و برخی از مقامات ارشد وی اعمال کرد.

 

به اشتراک بگذاریدShare on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn

تا اکنون هیچ کامنت وجود ندارد

تا اکنون هیچ کامنت وجود ندارد