خبرهای داخلی

346
۱۶ اسد ۱۳۹۷
نویسنده: خلیل اسیر

اشرف غنی با سران احزاب و چهره‎های سیاسی دیدار کرد

دفتر مطبوعاتی ریاست جمهوری با نشر اعلامیه‎ای از دیدار محمداشرف غنی با سران احزاب و چهره‎های سیاسی، طی نشست‎های جداگانه مشورتی، در ارگ خبر داده است.
براساس اعلامیه، غنی در این دیدارها درباره مسایل مربوط به صلح، آتش‎بس و انتخابات با این افراد بحث و مشورت کرده است.
آن گونه که در اعلامیه آمده است، طرف‎های اصلی مشورت غنی در این نشست‎ها، کسانی بوده‎اند که از برخورد وی با مسایل مربوط به انتخابات و پروسه صلح ناراض هستند.
دفتر مطبوعاتی ریاست جمهوری گفته است که سران احزاب و چهره‎های سیاسی در این نشست‎ها، دیدگاه‎ها و پیشنهادات شان درباره جنگ و صلح و انتخابات را با رییس جمهور شریک کردند.
در اعلامیه تصریح نشده است که دیدگاه‎های این افراد درباره این سه موضوع چه بوده است و چه پیشنهاداتی از سوی آن‎ها مطرح شده است.
با این حال غنی گفته است که مشورت با “بزرگان سیاسی و ملی” به منظور بیرون‎رفت از چالش‎ها و مشکلات برایش یک “اصل” است.
او تأکید کرده است که این گونه نشست‎های مشورتی را در آینده نیز برگزار خواهد کرد.
غنی در چهارم اسد و در پی اعلام موجودیت “ائتلاف بزرگ ملی افغانستان” بیان داشت که در آینده نزدیک با سران این ائتلاف خواهد دید.
ائتلاف بزرگ ملی افغانستان که متشکل از چندین حزب سیاسی و شورای مردمی است، در روز اعلام موجودیت خود، موضع‎اش در قبال صلح و انتخابات را اعلام کرد.
این ائتلاف هشدار داد که اگر نظام انتخاباتی تغییر نکند و رای‎دهندگان بیومتریک نشوند، از برگزاری انتخابات در کشور جلوگیری خواهند کرد.
سران ائتلاف بزرگ ملی افغانستان همچنان پیشنهاد کردند که برای پیگیری برنامه صلح باید “کمیته آشتی و مصالحه” با اشتراک تمام طرف‎های جنگ، احزاب سیاسی و نهادهای مستقل و مدنی تشکیل شود.

به اشتراک بگذاریدShare on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn

تا اکنون هیچ کامنت وجود ندارد

تا اکنون هیچ کامنت وجود ندارد