خبرهای خارجی

۸ جدی ۱۳۹۷
نویسنده: خیرالدین رحمانی

اسراییل نوار غزه را هدف حملات موشکی قرار داد

اردوی اسراییل صبح امروز (شنبه) پس از آن اقدام به حمله موشکی به نوار غزه نمود که مقامات امنیتی این کشور مدعی شد که یک فروند راکت از نوار غزه به سمت شهرک‌های صهیونیست‌ نشین جنوب فلسطین اشغالی شلیک شده است.
مقامات اسراییلی به محل دقیق برخورد این راکت اشاره‌ای نکرده، اما مدعی شده است که راکت در محلی باز به زمین خورده و خسارت یا تلفاتی بر جای نگذاشته است.
دقایقی پس از این برخورد راکت در شهرک های صهیونست نشین، اردوی اسراییل به پرتاب موشک در نوار غزه اقدام نمود که خسارات مالی و جانی را به همراه داشت.
گزارش‌ها در مورد شلیک راکت از غزه ساعاتی پس از آن منتشر می‌شود که اردوی اسراییل در واکنش به تظاهرات هفتگی ساکنین نوار غزه، به سمت معترضین تیراندازی کردند. بر اثر این تیراندازی، که عمدتا توسط تک ‌تیراندازها انجام گرفت، یک جوان ۲۶ ساله فلسطینی به نام “کرم فیاض” کشته و چهار نفر دیگر هم زخمی شدند.
هفته گذشته نیز چهار معترض فلسطینی بر اثر تیراندازی اردوی اسراییل جان شان را از دست دادند. از ابتدای امسال حدود ۲۴۰ فلسطینی تنها در جریان تظاهرات‌های هفتگی که در اعتراض به حصر مداوم غزه برگزار می‌شود، کشته شده اند.
نوار غزه در جنوب غرب فلسطین اشغالی واقع شده و تحت محاصره زمینی، هوایی و دریایی قرار دارد. جنگنده‌های اردوی اسراییل هر از چندگاهی به بهانه مقابله با حملات راکتی، این منطقه را، که بنا بر اعلام مراجع بین‌المللی بیشترین تراکم جمعیت را در جهان دارد، هدف حمله قرار می‌دهند.

 

به اشتراک بگذارید

تا اکنون هیچ کامنت وجود ندارد

تا اکنون هیچ کامنت وجود ندارد