خبرهای خارجی

615
۲۴ قوس ۱۳۹۶
نویسنده: کلید

اسرائیل مرز مشترک با نوار غزه را مسدود کرد

در واکنش به پرتاب مکرر راکت در یک هفته اخیر از غزه به سمت اسرائیل در واکنش به تصمیم دولت ایالات متحده در برسمیت شناختن اورشلیم به عنوان پایتخت آن کشور، اسرائیل مرزهای مشترک با نوار غزه را مسدود کرد.

به نقل از صدی امریکا، به گزارش خبرگزاری رویترز، اردوی اسرائیل با صدور بیانیه‌ای اعلام کرده است «به دلیل رخدادهای امنیتی اخیر و در راستای ارزیابی‌های امنیتی» صورت گرفته، بندرهای «کرم شالوم» و «ارز» مسدود می‌شوند.

کرم شالوم بندر عمده بین اسرائیل و نوار غزه برای انتقال کالا به سرزمین های فلسطینی است و بندر ارز نیز برای تردد مردم پیاده استفاده می‌شوند. در بیانیه اردوی اسرائیل اشاره نشده این محدودیت تا چه زمانی ادامه می‌یابد.

تنش در امتداد مرزهای اسرائیل و نوار غزه پس از سخنان هفته گذشته دونالد ترامپ رئیس جمهوری ایالات متحده و اعلام به رسمیت شناختن بیت المقدس به عنوان پایتخت اسرائیل و انتقال سفارت امریکا به آن شهر، افزایش یافته است.

سپر دفاع موشکی اردوی اسرائیل موسوم به «گنبد آهنین» روز دوشنبه یک راکت شلیک شده از سمت نوار غزه را – که از سال ۲۰۰۷ میلادی تا کنون در کنترل گروه حماس بوده است – در آسمان رهگیری و آن را ساقط کرد.

پس از رهگیری این راکت، تانک‌‌ها و طیاره‌های اسرائیلی برخی مواضع حماس را بمباران کردند. روز یکشنبه نیز اردوی اسرائیل یک تونل زیرزمینی دیگر حماس را – که برای تردد مخفیانه از مرز حفر شده اند – بمباران کرد.

به اشتراک بگذاریدShare on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn

تا اکنون هیچ کامنت وجود ندارد

تا اکنون هیچ کامنت وجود ندارد