خبرهای داخلی

۵ حوت ۱۳۹۷
نویسنده: محمد فصیح متوکل

استقبال شورای عالی صلح از از برگزاری دومین نشست قطر

مقام‌های شورای عالی صلح با استقبال از برگزاری نشست میان نمایندگان طالبان و امریکا روز دوشنبه‌ درشهر دوحه پایتخت قطر میگویند که این شورا امیدوار است، نشست دوشنبه هفته جاری نسبت به دیدارهای قبلی میان دو طرف، متفاوت‌تر باشد.
اسدالله ظاهری معاون سخنگوی شورای عالی صلح، به‌کلید می‌گوید مذاکرات نماینده ویژه امریکا با نماینده های گروه طالبان در هماهنگی با شورای عالی صلح برگزار می‌شود.
وی می‌افزاید شورای عالی صلح امیدوار است این نشست جدول زمانی، مکانی و چگونگی آغاز مذاکرات مستقیمِ حکومت با طالبان را تعین کند.
از سوی هم، نصرالله فلک، آگاه امور سیاسی می‌گوید که در نشست روز دوشنبه میان هیات امریکایی و گروه طالبان بیشتر روی خروج نیروهای ایالات متحده امریکا از افغانستان بحث خواهد شد.
به گفته او باید یک بخش عمده این گفتگوها را هیات حکومت افغانستان تشکیل میداد.
با این حال، عباس حسن‌زاده، آگاه روابط بین الملل می‌گوید که در نشست های میان کشورها و نمایندگان گروه طالبان دیدگاه‌های مردم افغانستان در نظر گرفته نشده و بیشتر روی منافع کشور های مذاکره کننده بحث صورت می‌گیرد.
به گفته وی، در عدم موجودیت حکومت ، اینگونه نشست ها، به روند صلح افغانستان کمک نمی‌کند.
پنجمین دیدار زلمی خلیلزاد نماینده‌ویژه وزارت خارجه‌ امریکا برای صلحِ افغانستان با نماینده های گروه طالبان قرار است روز دوشنبه هفته جاری در دوحه قطر برگزار شود که به اساس معلومات ارگ ریاست جمهوری، در این دیدار روی خروج سربازان آمریکایی از افغانستان، همکاری طالبان در کار مبارزه با القاعده و گروه داعش در افغانستان، آتش‌بس و آغاز مذاکرات رو در رو با حکومت افغانستان بحث می‌شود.

به اشتراک بگذارید

تا اکنون هیچ کامنت وجود ندارد

تا اکنون هیچ کامنت وجود ندارد