کابل

68
۱۸ حمل ۱۳۸۹
نویسنده:

استعفای رییس و رییس دارالانشای کمیسیون انتخابات

کلید * هجدهم حمل ۱۳۸۹

وحید عمر، سخنگوی ریاست جمهوری امروز درنشستی خبری در کابل گفت، عزیز لودین، رئیس کمیسیون و داوود علی نجفی، رئیس دارالانشای کمیسیون انتخابات، شب گذشته در دیدار با حامد کرزی، رئیس جمهوری افغانستان، استعفای خود را اعلام کرده اند.

وی افزود  که آقای کرزی استعفای آنها را پذیرفته و قرار است بزودی افراد جدیدی به جای این افراد معرفی شوند.

آقای لودین و آقای نجفی، در جریان انتخابات دوم ریاست جمهوری افغانستان به شدت مورد انتقاد عبدالله عبدالله، رقیب انتخاباتی حامد کرزی بودند.

آقای عبدالله این مقامات را به دست داشتن در تقلب های انتخاباتی به نفع رئیس جمهور کرزی متهم کرده و بارها خواستار برکناری آنها شده بود.

این درحالیستکه حامد کرزی در جریان سخنرانی جنجال برانگیز هفته گذشته در کمیسیون انتخابات افغانستان، که در آن “خارجی ها” را به دست داشتن در تقلب های انتخاباتی افغانستان متهم کرد، گفت، مسئولان کمیسیون انتخابات، تحت فشار شدید خارجی ها انتخابات را برگزار کردند.

آقای کرزی، از رئیس کمیسیون انتخابات و رئیس دارالانشای این کمیسیون به خاطر “وطن دوستی و صداقت” شان ستایش کرد و تاکید نمود، با حضور آقای لودین و آقای نجفی در کمیسیون انتخابات “مخالفت” وجود دارد و اگر آنها در پست های خود باقی بمانند، انتخابات پارلمانی افغانستان با مشکلاتی روبرو خواهد شد.

قرار است دومین انتخابات پارلمانی افغانستان در فاصله حدود پنج ماه آینده برگزار شود و جنجال ها بر سر قانون انتخابات از هفته ها پیش میان حکومت و پارلمان وجود داشته است.

 

به اشتراک بگذاریدShare on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn

تا اکنون هیچ کامنت وجود ندارد

تا اکنون هیچ کامنت وجود ندارد