همسایه های افغانستان

427
۱۲ ثور ۱۳۹۰
نویسنده:

اسامه‌ بن‌لادن کشته شد

امریکا از کشته شدن اسامه بن لادن رهبر سازمان القاعده خبر داد.

باراک اوباما رئیس جمهور امریکا با اعلام این خبر گفت که امریکا طی عملیاتی اسامه بن لادن رهبر گروه القاعده و عامل حملات یازدهم سپتامبر سال ۲۰۰۱ میلادی  را کشته است.

اوباما ساعاتی پیش با اعلام این خبر گفت که بن لادن روز یکشنبه در پناهگاهی در پاکستان کشته شده و جسدش در اختیار امریکا قرار گرفته است.

با اعلام این خبر، تعدادی از مردم  امریکا در اطراف کاخ سفید جمع شده و اظهار خوشحالی می کنند.

شبکهء سی‌ان‌ان نیز گزارش کرده است که اسامه‌ بن‌لادن در خانهء در خارج از اسلام‌آباد، پایخت پاکستان، به دست نیروهای امریکایی کشته شده است.

برخی از رسانه ها گزارش داده اند که بن لادن در “ایبت آباد” در  نزدیکی های اسلام آباد کشته شده است.

اوباما همزمان با اعلام خبر کشته شدن بن لادن گفت که پس از آغاز ریاست جمهوری اش، لئون پانتا را به ریاست سازمان سیا منصوب و به او تاکید کرد که اولویت اصلی امریکا در جنگ با القاعده دستگیری و یا کشتن اسامه بن لادن است.

اوباما گفت که در ماه اگست سال گذشته، تیم امنیت ملی کاخ سفید به او گفتند که اطلاعاتی بدست آورده اند که ممکن است به یافتن بن لادن منجر شود و سرانجام هفتهء پیش با تکمیل شدن این اطلاعات دستور انجام عملیات علیه رهبر القاعده صادر شد.

به گفتهء اوباما یک تیم کوچک عملیاتی امریکا روز یکشنبه به محل اختفای بن لادن در پناهگاهی در پاکستان حمله کرد و موفق به کشتن او شد.

اوباما همچنین با تاکید بر اینکه مبارزه با القاعده ادامه خواهد یافت گفت که امریکا با اسلام در جنگ نبوده و نیست و بن لادن نه تنها رهبر مسلمانان نبوده، بلکه مسلمانان را قتل عام کرده است.

جورج بوش، رئیس جمهور سابق امریکا نیز از این موضوع استقبال کرده و کشته شدن اسامه بن لادن را “دستاورد بسیار مهم” برای امریکا توصیف کرده است.

جورج بوش بلافاصله پس از انتشار خبر کشته شدن بن لادن، با انتشار بیانیهء گفته است: “این دستاورد بسیار مهم نشانهء پیروزی برای امریکا، برای مردمی است که خواستار صلح در سرتاسر جهان هستند و همچنین پیروزی برای کسانی است که عزیزانشان را در ۱۱ سپتامبر سال ۲۰۰۱ از دست داده اند.

دیوید کامرون صدر اعظم انگلستان نیز از کشته شدن بن لادن استقبال کرده و آن را یک دستاورد کلان خوانده است.

 

به اشتراک بگذاریدShare on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn

تا اکنون هیچ کامنت وجود ندارد

تا اکنون هیچ کامنت وجود ندارد