خبرهای داخلی

182
۲۸ دلو ۱۳۹۷
نویسنده: جواد نبی زاده

از اثر حمله بر پوسته محافظت از پایپ لاین در بلخ شش تن جان باختند


مقام های امنیتی ولایت بلخ از حمله گروه طالبان بالای پوسته محافظت از پایپ لاین گاز واقع در ولسوالی چمتال ولایت بلخ خبر داده و می گویند که در این حمله ۶ محافظ این پوسته به شمول قومندان آنان به اسم نجیب “توخته یی” کشته شده اند.
عادل شاه عادل سخنگوی پولیس بلخ در این مورد به کلید می گوید :”این حمله شب گذشته بالای یک پوسته محافظت از پایپ لاین گاز واقع در ولسوالی چمتال ولایت بلخ صورت گرفته که در نتیجه آن ۶ تن از نیروهای امنیتی افغان جان باخته اند.”
در همین حال باشندگان محل می گویند که در حمله شب گذشته ۸ نیروی امنیتی به شمول قومندان این پوسته جان باخته و سه تن دیگر زخم برداشته اند.
از سوی هم در یک رویداد دیگر در ولسوالی چهار بولک ولایت بلخ، عصر روز گذشته، یک کارمند دولت از سوی افراد طالبان ربوده شده است.
سخنگوی پولیس بلخ می گوید، سخیداد مدیر ثبت و احوال نفوس ولسوالی چهاربولک، حین بر گشت از ولسوالی چهاربولک به سوی شهر مزارشریف در روستای علم خیل این ولسوالی از سوی افراد طالبان ربوده شده و به مکان نا معلوم انتقال داده شده است.
مقام های امنیتی بلخ می گویند، نیروهای امنیتی برای رهایی سخیداد اقدام نموده و در تلاش اند تا موقعیت آن را تثبیت نمایند.
گفتنی است که چندی قبل نیز گروه طالبان پایپ لاین گاز شبرغان الی مزار شریف را در مربوطات ولسوالی چمتال ولایت بلخ قطع نمودند که دراثر آن فابریکه کود و برق مزارشریف در حدود دو هفته غیر فعال گردیده بود که نیروهای امنیتی با راه اندازی عملیات، ساحه را تامین امنیت نموده و پایپ لاین گاز را دوباره وصل ساختند

 

به اشتراک بگذارید

تا اکنون هیچ کامنت وجود ندارد

تا اکنون هیچ کامنت وجود ندارد