خبرهای داخلی

231
۴ جوزا ۱۳۹۷
نویسنده: خلیل اسیر

ارگ: کار ایجاد ساختمان برای مکتب‎ها در هفده ولایت آغاز می‎شود

طرح ایجاد شش‎هزار ساختمان برای مکتب‎ها در هفده ولایت در جلسه‎ای در ارگ ریاست جمهوری مورد ارزیابی قرار گرفته است.
براساس اعلام دفتر مطبوعاتی ریاست جمهوری، مسوولان وزارت‌های معارف، انکشاف دهات و شهرسازی در این جلسه گزارشی را در رابطه به دیزاین و کار عملی شش‎هزار ساختمان پیش‌ساخت برای مکتب‎ها ارایه کردند.
آن‎ها گفتند که روی دیزاین‌های مختلف این مکتب‎ها کار شده است.
مسوولان این وزارت‎ها افزودند که ساختمان‌های پیش‌ساخت با درنظرداشت شرایط اقلیمی ولایت‎ها، با کیفیت عالی و با قیمت مناسب ساخته می‌شود و اولین تعمیر پیش‌ساخت به زودی در کابل به بهره‌برداری سپرده خواهد شد.
وزیر معارف اطمینان داد که به زودی لیست هفده ولایت سردسیر و نیز لیست ولایت‎های گرم‎سیر جهت اعمار ساختمان‌های پیش‌ساخت برای مکتب‏ها، در اختیار وزارت احیا و انکشاف دهات قرار می‌گیرد.
محمداشرف غنی، رییس‌جمهور، از پیشرفت کار این سه وزارت در ایجاد ساختمان‎های پیش‌ساخت برای مکتب‎ها در هفده ولایت کشور ستایش کرده است و به وزارت مالیه دستور داده است تا منابع مالی را جهت تسریع‌ کار ساختمان‌های پیش‎ساخت به دسترس نهادهای مربوط قرار دهد.
براساس اعلام دفتر مطبوعاتی ریاست جمهوری، ۷۵ درصد کار قطعات ساختمان در داخل فابریکه تولید قطعات پیش‌ساخت و ۲۵ درصد دیگر در محل کار تکمیل می‌شود که سهولت‌های لازم را در کم‌ترین زمان ممکن برای ایجاد ساختمان مکتب‎ها فراهم می‌سازد.

به اشتراک بگذاریدShare on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn

تا اکنون هیچ کامنت وجود ندارد

تا اکنون هیچ کامنت وجود ندارد