خبرهای داخلی

230
۴ اسد ۱۳۹۷
نویسنده: خلیل اسیر

ارگ نسبت به تشکیل ائتلاف بزرگ ملی افغانستان واکنش نشان داد

ارگ ریاست جمهوری با نشر اعلامیه‎ای نسبت به اعلام موجودیت “ائتلاف بزرگ ملی افغانستان” واکنش نشان داد.
این ائتلاف روز پنج‎شنبه با حضور چندین حزب و جریان سیاسی که عمدتاً منتقد سیاست رییس جمهور اشرف غنی هستند، در شهر کابل اعلام موجودیت کرد و کارنامه چهارساله حکومت وحدت ملی را زیر پرسش برد.
ارگ ریاست جمهوری لحظات بعد از اعلام موجودیت ائتلاف بزرگ ملی افغانستان در اعلامیه‎ای گفت که حکومت وحدت ملی از برنامه‎ها، پیشنهادات و طرح‎های احزاب و ائتلاف‎های سیاسی و فعالان جامعه مدنی در مطابقت با قانون استقبال می‎کند.
در اعلامیه آمده است که حکومت در موضوعات مختلف ملی و بين‌المللی با احزاب سياسی، شخصيت‌های جهادی و سياسی، مشورت و رايزنی کرده است و رییس جمهور در آینده نزدیک طی نشستی را پیرامون مسایل ملی با آن‎ها برگزار خواهد کرد.
به نقل از اعلامیه، در جریان مشورت‌ها و رایزنی‌های گذشته همواره تأکید شده است كه ائتلاف‌ها و جريان‌های سیاسی برنامه‎محور می‌توانند در راستای تحقق برنامه‎های ملی، ممد واقع شوند.
ارگ ریاست جمهوری تصریح کرده است که حکومت در شرايط جاری كه صلح و انتخابات از اولويت‎های ملی است، به گفتگوی مشترک ميان حكومت و جريان‎های فعال سياسی ارج می‎گذارد و بدین باور است که ديدگاه‎های سازنده و طرح‌های مفيد احزاب و شخصيت‌های سیاسی می‎تواند مردم و حكومت را در اين عرصه‎ها كمک كند.
در اعلامیه گفته شده است که افغان‎ها در راستای توسعه سياسی ضرورت به حوصله، وسعت نظر و رقابت مثبت در ميدان مسطح دارند و مردم در موضوع انتخابات نسبت به همه قضاوت خواهند كرد و اين قضاوت می‌تواند برای همه آموزنده باشد.

به اشتراک بگذاریدShare on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn

تا اکنون هیچ کامنت وجود ندارد

تا اکنون هیچ کامنت وجود ندارد