خبرهای داخلی

292
۱ میزان ۱۳۹۷
نویسنده: خلیل اسیر

ارگ: غنی پروژه‌های عمرانی غرب کابل را بررسی کرد

محمد اشرف غنی، رییس جمهور، صبح امروز یک‎شنبه طی نشستی با معین شاروالی کابل و رییس اداره انکشافی زون پایتخت در رابطه به پروژه‎های عمرانی غرب کابل، صحبت کرد.
براساس اعلام دفتر مطبوعاتی ریاست جمهوری، در این نشست شعیب رحیم، معین شاروالی کابل، گفت که تمرکز بالای غرب کابل بیشتر شده است و کار روی سرک عرفانی در بخش استملاک جریان دارد و همچنان با اداره اراضی و مردم برای استملاک محلات بدیل مناسب، هماهنگی وجود دارد.
وی در رابطه به ظرفیت و دیزاین سرک، طراحی شهری، جدول زمانی برای کار احداث سرک، ظرفیت استملاک، ساحه بدیل و هماهنگی بین ادارات معلومات داد.
معین شاروالی کابل و سمیع ستانکزی، رییس اداره انکشافی زون پایتخت، در خصوص وضعیت فعلی و آینده غرب کابل که شامل سرک، کانال و پارک می‎شود، به رییس جمهور معلومات ارائه کردند.
با این حال، رییس جمهور غنی برای آن‎ها دستور داده است تا یک نقشه واضح از ساحه دشت برچی با سرک‎های پیشنهادی و تعداد خانه‏‎هایی که به استملاک می‎رود، آماده کنند.
وی همچنان گفته است که راه‎های بدیل برای سرک موازی و سرک‏های فرعی در این ساحه مورد بررسی قرار گیرد.
رییس جمهور افزوده است که ساحات سفید و دولتی در نقشه گنجانیده شود تا در صحبت با مردم با تصویر واضح تصامیم گرفته شود.
وی به شاروالی کابل دستور داده است که تاریخ مشخص کار سرک عرفانی، مدیریت پروژه و شرکت‏های قراردادی را هر چه عاجل مشخص کند.
رییس جمهور گفته است که او خواستار سرعت در تطبیق پروژه‎ها است و مردم باید نتایج وعده‎های داده شده را عملاً مشاهده کنند.
گفتنی است که پیش از این نیز بارها روی انکشاف و بهبود وضعیت دشت برچی در نشست‎های مختلف میان مقامات صحبت شده است، ولی حکومت تا هنوز در این راستا اقدامات عملی انجام نداده است.

به اشتراک بگذاریدShare on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn

تا اکنون هیچ کامنت وجود ندارد

تا اکنون هیچ کامنت وجود ندارد