خبرهای داخلی

۲ میزان ۱۳۹۸
نویسنده: خیرالدین رحمانی

ارگ: طالبان عامل اصلی تلفات افراد ملکی اند

ارگ ریاست جمهوری با نشر اعلامیه ی گفته است که طالبان همواره از خانه های مردم و روستا ها به عنوان سپر استفاده می کنند و عامل اصلی تلفات افراد ملکی، این گروه اند.

در اعلامیه ارگ ریاست جمهوری که شب گذشته (دوشنبه، ۱ میزان) منتشر شد، آمده است که گروه طالبان تروریستان خارجی را میزبانی می کنند و این گروه باید از کشتار مردم دست کشیده و با حکومت وارد مذاکرات صلح شود.

ارگ ریاست جمهوری هم چنان در این اعلامیه از وارد شدن تلفات بر افراد ملکی در ولسوالی موسی قلعه ولایت هلمند در نتیجه عملیات نیروهای امنیتی ابراز تاسف نموده و افزوده است که در این مورد به والی هلمند دستور داده شده است تا چگونگی وقوع این رویداد را بررسی نماید.

اعلامیه به نقل از رئیس جمهور غنی افزوده است که تلفات ملکی یکی از بدبختی های جنگ است که برای مسئولین حکومت قابل قبول و تحمل نمی باشد.

این در حالی است که نیروهای امنیتی شب یکشنبه در منطقه تخته پل ولسوالی موسی قلعه عملیاتی را انجام دادند که به گفته مقامات امنیتی ۲۵ تن اعضای شبکه القاعده در این عملیات کشته شده و ۶ تن آنان دستگیر شده اند؛ اما باشندگان محل و گروه طالبان مدعی اند که نیروهای امنیتی بر یک مراسم عروسی عملیات انجام داده اند که به افراد ملکی تلفات وارد شده است.

به اشتراک بگذارید

تا اکنون هیچ کامنت وجود ندارد

تا اکنون هیچ کامنت وجود ندارد