کابل

71
۱۷ دلو ۱۳۸۸

ارسال تجهیزات امریکایی براي ناتو در افغانستان


کلید * هفدهم دلو ۱۳۸۸

وزير دفاع امريكا ديروز جمعه متعهد شد كه موترهاي زرهي، رادار و ديگر تجهيزات نظامي در اختيار متحدان سازمان ناتو در افغانستان قرار دهد تا از اين طريق به آنان در مقابله با طالبان و القاعده در افغانستان كمك كند .

اين درحاليستكه امريكا از كشورهاي ناتو خواسته است، چهار هزار مربي ديگر را برای آموزش نيروهاي پوليس و اردوي افغانستان اعزام كنند .

رابرت گيتس وزير دفاع امريكا ديروز جمعه در يك كنفرانسي خبري در استانبول تركيه گفت، امريكا تجهيزات نظامي مختلفي از جمله سيستم هاي نظارتي و رادار در اختيار نيروهاي ناتو در افغانستان قرار خواهد داد .

اندرس فوگ راسموسن سر منشي سازمان ناتو اين اقدام امريكا را گامي مهم توصيف كرد و گفت، اين اقدام باعث تشويق كشورهاي عضو ناتو خواهد شد تا نيروها و مربيان اموزشي بيشتري را به افغانستان اعزام كنند .

باراك اوباما رئيس جمهور امريكا سال گذشته دستور اعزام سي هزار نيروي امريكايي بيشتر را به منظور مقابله با شورش  در افغانستان صادر كرد .

حدود سي و شش كشور متحد امريكا نيز متعهد شده اند ۹ هزار نيروي ديگر به افغانستان اعزام كنند .

جنرال استنلي مك كريستال قوماندان نيروهاي ناتو در افغانستان اعلام كرد اميدوار است افزايش سطح نيروها در افغانستان به قدر كافي باعث تضعيف گروه طالبان شود بطوريكه سركرده هاي اين گروه موافقتنامه صلح را بپذيرند.

 

به اشتراک بگذاریدShare on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn

تا اکنون هیچ کامنت وجود ندارد

تا اکنون هیچ کامنت وجود ندارد