خبرهای خارجی

۲۷ حوت ۱۳۹۷
نویسنده: خیرالدین رحمانی

اردوغان از نحو پوشش حادثه نیوزیلاند توسط رسانه های غربی انتقاد کرد

اردوغان

رجب طیب اردوغان رییس جمهوری ترکیه، از نحو پوشش حادثه روز جمعه نیوزیلاند توسط رسانه های غربی و از اینکه این رسانه ها و حتی سازمان ملل از تروریستی خواندن این حادثه خودداری می کنند، انتقاد کرد.
به نقل از الجزیره، رجب طیب اردوغان در شهر ازمیر از آنچه تشدید دشمنی علیه اسلام خواند به شدت انتقاد کرد و از دولت های غربی خواست تمهیدات لازم برای جلوگیری از وقوع فاجعه‌های مشابه حادثه نیوزیلند بیاندیشند.
این در حالی است که در بخشی از مانیفیست ۷۴ صفحه‌ای که برنتون تارانت عامل حمله تروریستی به مسجد شهر کرایست چرچ نیوزیلند منتشر شده با خطاب قرار دادن مردم ترکیه آمده است :”می‌توانید در خاک خود با آرامش زندگی کنید، به شما آسیبی نخواهد رسید، در سمت شرق؛ اما در سمت غرب (بخش اروپایی استانبول) جایی را برای زندگی امتحان نکنید و نه در اروپا، زیرا شما را خواهیم کشت. ما به کنستانتینوپولیس (قسطنطنیه سابق و استانبول فعلی) آمده و همه مساجد و مناره‌های شما را ویران می‌کنیم. ایاصوفیه از مناره‌ها پاکسازی خواهد شد و کنستانتینوپولیس (استانبول) مجددا مسیحی خواهد شد.”
براساس آخرین آمار، ۵۰ نمازگزار در حمله مسلحانه تروریستی به مسجد النور و مسجدی دیگر در محله لینوود شهر کرایست چرچ نیوزیلند حین اقامه نماز جمعه جان خود را از دست داده و ده‌ها تن دیگر زخمی شدند.

به اشتراک بگذارید

تا اکنون هیچ کامنت وجود ندارد

تا اکنون هیچ کامنت وجود ندارد