غرب

110
۱۹ حوت ۱۳۸۹
نویسنده:

ادامهء عملیات تصفیوی در پشتون زرغون هرات

در جریان عملیات تصفیوی نیروهای امنیتی افغان در ولسوالی پشتون زرغون هرات، چهار تن از نیروهای دولتی و مخالفین دولت کشته و چهار طالب دستگیر شدند.

به گزارش رادیو کلید هرات، همزمان با اجرای این عملیات تصفیوی، تمامی نمایندگی های شرکتهای مخابراتی فعالیت های شان را در آن ولسوالی از ترس حملات طالبان مسلح متوقف کرده اند.

یک مقام امنیتی در قوماندانی امنیهء هرات گفته است در پی نا امنیهای اخیر در ولسوالی پشتون زرغون، عملیات تصفیوی در آن ولسوالی آغاز شده که در جریان آن تا کنون دو تن از مخالفین دولت کشته، دو تن زخمی و چهار تن دیگر با سلاح و مهمات دستگیر شده اند.

وی گفته است که در این عملیات که آمر امنیت قوماندانی امنیهء هرات آن را رهبری می کند، منازل و مناطق مشکوک، توسط پولیس تلاشی می گردند.

به  گفتهء این مقام امنیتی، در این عملیات  دو سرباز اردو و پولیس ملی کشته و دو تن دیگر زخمی شده اند.

این مقام امنیتی می گوید،عملیات تا تامین امنیت کامل در قریه های تحت کنترل طالبان در ولسوالی پشتون زرغون ادامه خواهد یافت.

در همین حال شماری از صاحبان شرکتهای مخابراتی در هرات از دولت می خواهند تا زمینهء فعالیت شان را در ولسوالی پشتون زرغون آماده سازد.

به گزارش خبرنگار کلید، مردم ولسوالی پشتون زرغون هرات می گویند، قطع فعالیت شرکت های مخابراتی، باعث بوجود آمدن مشکلات زیادی شده است.

قاری یوسف احمدی سخنگوی گروه طالبان ادعا کرده است که ۶ سرباز پولیس ملی در ولسوالی پشتون زرغون هرات توسط طالبان کشته شده اند.

وی همچنین مدعی شده است که تعدادی از افراد ملکی در جریان عملیات نیروهای دولتی کشته و زخمی شده اند.

 

 

به اشتراک بگذاریدShare on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn

تا اکنون هیچ کامنت وجود ندارد

تا اکنون هیچ کامنت وجود ندارد